Zazwyczaj kobiety mają problem z odnalezieniem swojego stylu. Kupują to co jest dostępne w sklepie, bez zastanowienia się, czy na pewno im się to podoba. Często przez to są podirytowane rano, ponieważ nie mają co założyć do pracy. W drodze do niej spoglądają z zazdrością na inne kobiety, których nie da się nie zauważyć, ponieważ wyglądają wyjątkowo. Wyrobienie sobie własnego stylu wymaga trochę czasu, jednak warto, ponieważ tylko wtedy będziemy się czuć atrakcyjnie i dobrze z samą sobą.

Gdzie szukać inspiracji?

Gdy postanowimy odnaleźć swój własny styl, nie musimy wymyślać wszystkiego od początku. Wystarczy się trochę wysilić, poszukać inspiracji, które najczęściej znajdują się w gazetach oraz na portalach modowych. Obserwując to jak ubierają się sławy, możemy przenieść kilka propozycji do swoich codziennych stylizacji.

Aby łatwiej nam było znaleźć swój wyjątkowy styl warto przejrzeć również swoje stare zdjęcia. Dzięki tej czynności, w prosty sposób możemy ocenić w czym jest nam do twarzy, a w czym nie. Czy dane stylizacje nam się podobają, czy jest zupełnie odwrotnie.

Kolejny ciekawy pomysł to zastanowienie się na tym, dlaczego zrezygnowałyśmy z noszenia niektórych ciuchów. Czy po prostu rozmiar stał się nieodpowiedni, czy może coś w nich nam przeszkadzało. Pamiętajmy, że własny styl odzwierciedla naszą osobowość. Ma stanowić nasze uzupełnienie, nie przebranie.

Styl ubierania się, a nasz styl życia

Popularne w ostatnim czasie ciuchy nie zmienią naszego stylu, jeżeli są tylko częścią naszej szafy. Najważniejszą rzeczą, przed ustaleniem swojego stylu jest zastanowienie się nad swoją codziennością. Czy jesteśmy aktywne fizycznie, czy chodzimy często do teatru, a może na koncerty? A może jesteśmy domatorkami i nie przepadamy za wyjściami na miasto. Równie ważny jest rodzaj pracy zawodowej, którą wykonujemy. Jaki dress code obowiązuje nas w pracy. Musimy ustalić jakie ubrania są nam potrzebne, jakie musimy zakupić, żeby pasowały do pozostałej części garderoby. W końcu wiosna jest najlepszym okresem na zmiany!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-znalezc-swoj-wlasny-styl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ