Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu, do którego każda młoda para przygotowuje się bardzo starannie pragnąć, aby był on niepowtarzalny i wyjątkowy. Liczą się nie tylko wspomnienia, ale i przeżycie, znaczenie chwili obudowane w wyjątkowo silne emocje. Tę wyjątkowość można już dziś podkreślić nietypowym miejscem, strojem lub biżuterią – unikalną i na indywidualne zamówienie.

Moda na nietypowe śluby jest powszechna a ceremonie poza tradycyjnymi kościołami, wesela w plenerze, nietypowe sukienki pań młodych czy wyjątkowe obrączki to kilka z pomysłów, dzięki którym to jedyne w życiu wydarzenie nabiera specyficznego klimatu. Nie chodzi przecież jedynie o przysięgę małżeńską, ale również o to, aby miała ona szczególne znaczenie dla młodych. Jak sprawić, aby ślub był wyjątkowy?

Ceremonia w chmurach, na stadionie, na łonie natury….

Pierwszą decyzją, jaką muszą podjąć nowożeńcy jest wybór świątyni, odpowiedniej dla wyznania lub też Urzędu Stanu Cywilnego, jeśli ślub ma mieć wyłącznie charakter świecki. Od kilkunastu lat wzorem tradycji i pomysłów zachodnich coraz częściej młodzi decydują się na nietypowe miejsca ceremonii, składając przysięgę w otoczeniu o wyjątkowym dla nich znaczeniu, albo budzącym niezwykłe emocje. Jedną z nich jest balon, który już dziś można wynająć do tego celu, zawierając związek małżeński na wysokości kilkunastu metrów nad ziemią, albo wysoko w chmurach, jeśli wyrazi na to zgodę urzędnik czy kapłan.

Miejsca wybierane na ceremonię zazwyczaj związane są z pasją nowożeńców, miejscem, w którym się poznali, wykonywanym zawodem lub innymi ważnymi dla nich okolicznościami. Wśród pomysłowych ślubów w ostatnich latach w Polsce można najciekawsze odbyły się na dnie jaskini, pod wodą w towarzystwie nurków, na platformie do bungee, na szczycie góry, na plaży i w lesie, a nawet w centrum handlowym podczas zakupów.

Oprawa i biżuteria o wyjątkowym znaczeniu

Skoro ślub, to również wesele. Ciekawe przyjęcia weselne są już mniej kontrowersyjne od nietypowych ceremonii, a szczególnie te małe, kilkunastoosobowe mogą być organizowane w pomysłowych miejscach i formie. Ostatnie lata to moda na imprezy tematyczne, a także tzw. garden party, czyli przyjęcia organizowane w namiocie eventowym, w przestronnym parku lub ogrodzie z takimi atrakcjami, jak mini golf czy kąpiel w basenie. Wesele można też zorganizować egzotycznie na łodzi, romantycznie w średniowiecznym zamku, rustykalnie w wiejskiej chacie, w stylu industrialnym w hali fabrycznej, w klimacie socrealistycznym w działkowej świetlicy i na wiele innych sposobów.

Obok ceremonii i wesela niezwykle ważnym, bardzo osobistym elementem jest biżuteria ślubna. Począwszy od pierścionka zaręczynowego, a skończywszy na obrączkach warto pomyśleć o wzorze, który nie tylko będzie unikalny, ale też wyrazi niezwykle istotne dla młodych uczucia. Seryjna produkcja w sklepach jubilerskich nie zawsze pozwala na wybranie tego, co jest najbardziej odpowiednie, dlatego warto skorzystać z biżuterii wykonywanej na indywidualne zamówienie. Inne Obrączki to jedna z firm wykonujących pierścionki i obrączki według indywidualnego projektu, zawierając w niezwykłej formie rytm bicia serca, zapis głosu, ślady linii papilarnych czy kształt, który będzie rozumiany jedynie przez młodych. Obrączka zostaje z młodymi przez długie lata wciąż przypominając o oddaniu i miłości.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ