Wszyscy wiemy, że masło orzechowe jest przepyszne. Do tego gdy przychodzi jesień i zima mamy zwiększone zapotrzebowanie na słodycze. Mam nadzieje, że tak nie jest tylko ze mną! W każdym razie znam siebie na tyle, że wiem, że zimą będzie mnie ciągnęło do masła orzechowego. Jem je pasjami. I wiecie co, wcale nie mam wyrzutów sumienia. Wiecie dlaczego? Bo jest wartościowe. Wole jeść masło orzechowe niż inne, niewiele warte słodycze. Wiem, masło orzechowe ma około 600 kalorii w 100 gramach. Nie mało. Przekonam was, że mam racje.

Wiecie dlaczego warto jeść masło orzechowe? Przede wszystkim jest bogate w kwasy omega-3, omega – 6 i omega- 9. Wszyscy wiemy, że są one wartościowe. Dlaczego? Są to tak zwane tłuszcze nienasycone zwane „zdrowymi tłuszczami”. Omega -3 usprawnia prace mózgu, spowalnia procesy starzenia się skóry oraz obniża ciśnienie. Masło orzechowe posiada również kwas omega – 6, który wykazuje działania antyoksydacyjne, według niektórych źródeł zwiększa lipolizę, czyli proces rozpadu tkanki tłuszczowej. Omega – 9 ( kwas oleinowy ) pomaga przeciwdziałać miażdżycy, chorobom serca oraz pomaga zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych.

Dlaczego jeszcze warto jeść masło orzechowe? Zawiera najwięcej antyoksydantów sprzyjających sercu, zawiera ponadto dużą ilość błonnika, witaminę E. Masło orzechowe daje niesamowitą ilość energii. Jedynym jego minusem jest kaloryczność, o której wcześniej wspominałam. No cóż nic nie jest idealne, nawet masło orzechowe.

Wiecie, że masło orzechowe może być zrobione z różnych rodzai orzechów? Robi się je z orzechów włoskich, laskowych, nerkowców, migdałów, orzechów brazylijskich czy arachidowych. Właściwości każdego z tych wyrobów oczywiście różnią się właściwościami. Jeszcze jedna wiadomość o właściwościach masła orzechowego. Wiecie, że podnosi poziom serotoniny. Serotonina zmniejsza łaknienie, poprawia nastrój oraz niweluje uczcie zmęczenia. Jedząc masło orzechów czujesz się tak jak jedząc czekoladę. Wywołują stan euforii. Chociaż moją euforię wywołała oferta sklepów internetowych. Wiecie, że zakup masła orzechowego przez internet to żaden problem.

W ofercie znajdziecie każdy rodzaj masła orzechowego, jaki tylko sobie wymarzycie. Jest pełna oferta dobrej jakości masła orzechowego. Musicie zwrócić uwagę na to, z czego robione jest masło orzechowe. Musi mieć dużą zawartość dobrej jakości orzechów, być pozbawione cukru i utwardzonych tłuszczów. Inaczej będzie dostarczało pustych kalorii. Zakup masła orzechowego przez internet dobrej jakości jest bardzo prostą sprawą. Trzeba się tylko trochę rozejrzeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ