Jeszcze do niedawna łysienie i zakola to był problem dojrzałych mężczyzn. Dziś niestety z tym problemem zmaga się coraz więcej bardzo młodych mężczyzn. Bardzo często zakola są uwarunkowane genetycznie, co oznacza, że skuteczne leczenie zakoli nie jest możliwe. Ale oczywiście przy odrobinie sprytu, z tym problemem można sobie bardzo dobrze poradzić.

Co powoduje, że pojawiają się zakola?

Choć zakola mogą być bardzo problematyczne (co jednak nie oznacza, że przeszczep włosów zakola tylko potrafi zlikwidować albo ukryć) i przyczyniać się do powstawania wielu kompleksów, to jednak nie zawsze jedynym sposobem na ich pozbycie się czy zniwelowanie jest przeszczep włosów. Aby stosowane sposoby na zakola przynosiły oczekiwane efekty przede wszystkim należy wiedzieć, co przyczynia się w danym przypadku do ich powstania. Najczęściej łysienie spowodowane jest przez:
-wiek,
-nieprawidłową ilość męskich hormonów,
-zażywanie antydepresantów (nawet przez stosunkowo krótki okres czasu),
-dietę ubogą w najcenniejsze odżywcze składniki,
-zbyt gwałtowny spadek masy ciała,
-genetyczne uwarunkowania.

Diagnostyka

Zanim jakikolwiek mężczyzna zacznie testować wszelkie możliwe sposoby na zakola, powinien poddać swoje włosy specjalistycznemu badani w warunkach laboratoryjnych. Diagnostyka opiera się o dostarczenie do badania włosa, który wypadł bądź celowo wyrwany został z miejsca objętego powstawaniem zakoli. Dzięki temu specjalista jest w stanie stwierdzić, co przyczynia się do wypadania włosów i powstawania wpędzających w kompleksy mężczyzn zakoli. Przeszczep włosów zakola kiedy są jeszcze stosunkowo małe jest pomysłem bardzo absurdalnym, o czym koniecznie należy pamiętać.

Leczenie zakoli

W dość zaawansowanych problemach z nadmiarem wypadania włosów specjaliści często sugerują dość skuteczną metodę leczenia tego schodzenia, jaką jest mezoterapia igłowa. Zastosowanie tego rodzaju zabiegu sprawi, że w mieszkach włosowych przywrócone zostanie odpowiednie krążenie krwi, co sprzyja porostowi nowych, zdrowych włosów. Co ważne, taka terapia bazuje jedynie na wykorzystaniu naturalnych składników (pod skórę wprowadzany jest specjalny preparat, dlatego ważne jest, aby był on jak najwyższej jakości). W takich preparatach bardzo często znaleźć można cenne składniki takie jak:

-witaminy z grupy B,
-cynk,
-cysteina,
-glicyna,
-ornityna,
-arginina.

Aby jednak zabieg przyniósł widoczne efekty, musi być przeprowadzony kilkukrotnie (najczęściej 6 razy). Taki zabieg podzielony jest na dwie fazy. w czasie pierwszej chodzi o usunięcie zmian chorobowych powodujących łysienie, w drugiej natomiast o walkę o utrzymanie jak najdłużej uzyskanych w czasie zabiegu efektów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ