Stylizacja włosów to zajęcie nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn. W niemal każdym wieku znajdziemy osoby, które na co dzień stylizują swoją fryzurę. Nie powinno to dziwić – włosy to jeden z kluczowych elementów naszego wyglądu, od ich aranżacji zależeć będzie nasza prezencja oraz wywoływane w innych osobach pierwsze wrażenie. Wiele osób rozpoczynających samodzielne stylizowanie swojej fryzury nie bardzo wie, z jakich kosmetyków warto korzystać oraz do jakiego rodzaju włosów są przeznaczone. Zapraszamy do lektury, w trakcie której spróbujemy rozwiać te wątpliwości.

Kosmetyki do stylizacji fryzury – dla piękna i zdrowia twoich włosów

Kosmetyki do stylizacji włosów służą przede wszystkim do nadawania im określonego fasonu oraz jego utrwalaniu. Ponadto, kosmetyki te pełnią również inne dodatkowe funkcje. Często oddziałują odżywczo – nawilżają nasze włosy lub chronią je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych – słońca, wiatru lub zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

Oczywiście, stosowanie kosmetyków może również przynieść efekty odwrotne – gdy nakładamy je niewłaściwie bądź w zbyt dużej ilości. Wówczas, włosy mogą zostać przesadnie obciążone i zamiast poprawienia ich wyglądu, będą wywoływać negatywne wrażenie.

Pianka do stylizacji

Pianka do stylizacji włosów to jeden z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych kosmetyków. Sięgają po nią zarówno pracownicy salonów fryzjerskich, jak i osoby samodzielnie modelujące swoją fryzurę. Pianka służy do zwiększania objętości naszych włosów. Nakłada się ją, zaczynając od samej nasady, aż po końcówki. Oprócz poprawy objętości, pianka doda włosom sprężystości oraz – co niezwykle ważne – nie obciąży ich.

Z pianki korzystają najchętniej osoby o włosach kręconych, chcące uzyskać bardziej intensywny skręt poszczególnych kosmyków. Szczególnie polecamy pianki utrwalające marki Jean Louis David – poprawiające sprężystość, dodające blasku i takie, które nie wysuszają włosów, nawet podczas codziennego stosowania.

Lakier do włosów

Lakier do włosów służy do utrwalania wybranego przez nas kształtu fryzury. Szczególnie gdy nadajemy fryzurze wybujały, niestandardowy kształt – na przykład odstającego irokeza. Wówczas, należy skorzystać właśnie z kosmetyków silnie utrwalających.

Spryskujemy lakierem włosy z odległości przynajmniej 20 cm. To zagwarantuje, że włosy nie będą sklejone, a lakier zostanie zaaplikowany na całej ich powierzchni.

Żel do włosów

Żel to ponadczasowy i najbardziej popularny kosmetyk do stylizacji włosów. Znajdziemy żele o różnych stopniach trwałości – od tych o konsystencji mocno ściętej galaretki, po całkowicie wodniste.

Z żeli korzystają szczególnie chętnie osoby o krótkich włosach, których fryzura wygląda korzystnie dopiero po lekkim uniesieniu ku górze. Zaletą żeli jest ich uniwersalne zastosowanie – nadają się do stosowania na włosach różnych typów, a także – możemy je nakładać zarówno na suche, jak i mokre włosy.

Wosk i guma do włosów

Do popularnych alternatyw względem żelu do włosów należą wosk oraz guma do stylizacji włosów.

Wosk to kosmetyk poprawiający teksturę włosów oraz wspomagający ich układanie. Nie działa jednak zbyt utrwalająco – dlatego korzystają z niego przede wszystkim osoby o włosach średniej długości lub długich, tworzące niezbyt wybujałe fryzury.

Guma do włosów ma bardziej plastyczną i lepką konsystencję. Stosowana jest przede wszystkim do włosów długich, nad którymi trudno zapanować. Pomaga nadać im upragnioną formę oraz poprawia wygląd. W zależności od rodzaju zastosowanej gumy możemy uzyskać albo efekt matujący, albo połyskujący.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ