Praca astronauty wydaje się być jednym z najtrudniejszych zawodów na świecie. Wykonując obowiązki zawodowe astronauty narażamy swoje zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet życie. Na księżyc wybieramy się jednak jedynie w celach naukowych. Czy tak ciężka i odpowiedzialna praca przekłada się na wysokie zarobki? Jakie wymogi należy spełniać, aby podjąć się pracy w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-astronauta/ 

Jakie wymogi czekają nas, przed podjęciem pracy jako astronauta?

Oprócz edukacji na ogromnie wysokim poziomie w kierunku naukowym lub też technicznym, musimy być niezwykle wytrwali zarówno psychicznie jak i fizycznie. Dla wielu osób zmaganie się z obowiązkami astronauty może być naprawdę przytłaczający. Praca astronauty nawet dla najlepszych osób, które gotowe są poświęcić miesiące, jak nie lata na spędzenie swojego życia jednej misji kosmicznej, może być ogromnym wyzwaniem.

Po studiach musimy udać się na praktyki oraz Zdobyć doświadczenie w pilotowaniu odrzutowca. W NASA jest to ponad 1000 godzin jako pilot. Jednak nie powinno nas to dziwić. W kosmosie spędzamy miesiące, i nie możemy po prostu wrócić do domu, Jeżeli coś nam się nie spodoba lub jeśli uznamy, że nie jest to coś, co chcemy robić w tej chwili.

Agencje kosmiczne cenią sobie umiejętności takie jak przywództwo, podejmowanie decyzji w szybkim czasie, a także zdolność dobrej komunikacji. Ważne są też cechy jak chęć do nauki oraz elastyczność. Ogromnym plusem jest umiejętność szybkiego działania w stresowych sytuacjach. Jakikolwiek brak wyżej wymienionych umiejętności, kiedy będziemy znajdować się w kosmosie, może skończyć się naprawdę tragicznie.

Ile jest w stanie zarobić astronauta?

Zarobki w tym zawodzie NASA podaje już od kwot wynoszących 65140 $ rocznie, aż do 100701 $ w skali roku. Wynosi to około 240 000 zł, aż do około 372 000 zł rocznie. Jest to naprawdę spora kwota, ale nie powinno nas ona dzielić. Bardziej Szokujący byłby fakt, gdyby astronauta za wszystkie lata treningu oraz nauki zarabiał najniższą krajową.

Zobacz też: http://www.otoli.pl/jak-wyglada-praca-wolontariusza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ