Carolina Herrera to znana marka z USA, która zyskała renomę jako producent stylowych i eleganckich ubrań, butów, akcesoriów dla kobiet, a także luksusowych perfum męskich i damskich. Marka nosi imię jej założycielki, która od kilkudziesięciu lat ubiera wielu polityków i celebrytów. Monobrandowe butiki Carolina Herrera są otwarte w Los Angeles, Dallas i Madison Avenue w Nowym Jorku. Poza tym istnieje ponad 40 sklepów na całym świecie: w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i oczywiście w USA. Co warto wiedzieć o marce i oferowanych przez nią perfumach?

Carolina Herrera – założycielka firmy i osoba stojąca za sukcesem marki

Jak wskazuje nazwa, największy wpływ na sukces marki miała postać założycielki. Carolina Herrera (Maria Carolina Josephine Pacannins and Ninho) urodziła się 9 stycznia 1939 roku w stolicy Wenezueli, w mieście Caracas. Rodzice wysłali Caroline do British High School. Pomimo tego, że początkowo całkowicie nie znała języka angielskiego, determinacja pozwoliła jej zakończyć szkołę z doskonałymi rezultatami. Carolina od dzieciństwa słuchała swojego wewnętrznego głosu i wierzyła, że ​​nigdy jej nie oszuka. Uwielbiała bawić się wyobraźnią, która w przyszłości stała się jej głównym materiałem przy pracy zawodowej. Po ukończeniu British School Caroline poszła na studia, gdzie studiowała biochemię i biopsychologię. Następnie dwukrotnie wyszła za mąż i urodziła czwórkę dzieci. Początkowo Karolina była cicho zaangażowana w wychowywanie córek i tworzenie domowego komfortu, co ułatwiała przyjazna i spokojna atmosfera w domu. Jednak niedługo powinien nadejść moment podjęcia decyzji, która miała odmienić całe życie Karoliny. To była decyzja o rozpoczęciu kariery jako projektant.

Perfumy od Carolina Herrera

Rok 1986 przyniósł firmie Herrera szczególną popularność. W tym roku Carolina Herrera została projektantką sukni ślubnej dla Caroline Kennedy, która była córką amerykańskiego prezydenta. Styl, którym Herrera szyła sukienkę, szybko zyskał ogromną popularność. Po pewnym czasie w sklepach pojawiły się liczne kopie sukienki. W 1988 roku ukazał się pierwszy zapach firmy Carolina Herrera. Zapach był oparty na wspomnieniach kwitnącego jaśminu z dzieciństwa. Następnie firma szybko zaczęła zawierać pierwsze kontrakty na produkcję akcesoriów i biżuterii, cały czas rozszerzając swoje wpływy na rynku. Do najpopularniejszych perfum oferowanych przez markę Carolina Herrera należą m.in. Carolina Herrera 212 NYC Men, perfumy Carolina Herrera 212 VIP, Carolina Herrera Good Girl, Carolina Herrera Bad Boy i Carolina Herrera VIP Black.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ