Coraz więcej osób wybiera Amerykę Południową jako docelowe miejsce swojej wycieczki. Warto wybrać się do Peru, które słynie z ciekawej historii oraz pięknych, niezapomnianych widoków.

Peru atrakcje turystyczne – odkryj miasto Inków

Będąc w Peru obowiązkowym punktem wycieczki jest Machu Picchu. To najlepiej zachowane miasto Inków, które jest jednym z Siedmiu Cudów Świata. Znajdują się tam budynki mieszkalne oraz świątynie. Wybierając się tam z przewodnikiem, można posłuchać niesamowitych historii o Inkach oraz ich codziennym życiu.

Peru atrakcje turystyczne – Odkryj ślady przybyszy z obcej planety

Wiele mówi się o miejscu Nazca. To płaskowyż, który pokryty jest dziwnymi rysunkami, których znaczenia nie mogą odkryć do dzisiejszego dnia naukowcy. Jedna z teorii mówi, że zostały one stworzone przez kosmitów. Doskonałym wyborem jest również Kanion Colca, który swoim wyglądem przypomina księżyc. Uznawany jest on za najgłębszy na świecie. Co ciekawe nie występuje tam żadna roślinność.

Peru atrakcje turystyczne – miasto na pustyni

Kolejną atrakcją jest Chan Chan. To wyjątkowe miasto położone jest na samej pustyni, gdzie budynki zostały wykonane z glinianej cegły, na których znajdują się ornamenty. Warto również wybrać się na jezioro Titicaca, gdzie doskonałą atrakcję stanowią wyspy. Na jednej z nich, tj. Wyspie Słońca, można spotkać prawdziwych Indian.

Odwiedź stolicę Peru i zasmakuj w różnorodnej kuchni

Oczywiście będąc w Peru nie można nie odwiedzić stolicy- Limy. Można tam zwiedzić Pałac Gubernatora, a także Muzeum Narodowe. Ponadto można skosztować bardzo różnorodnej kuchni peruwiańskiej, np. Ceviche, która przyrządzana jest z ryb z dodatkiem limonki i ostrej papryczki. Trzeba uważać aby przypadkiem nie skusić się na Cuy, gdyż to po prostu grillowana świnka morska. W Limie znajduje się także doskonała baza turystyczna, gdzie za niewielkie pieniądze można wynająć pokój u rodowitych mieszkańców. W centrum można tanio kupić ręczne wyroby tj. gliniane kubki, a także bransoletki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ