Substancje drażniące zawarte w słabych farbach są niebezpieczne nie tylko dla włosów, ale też dla całego organizmu. Wystarczy wspomnieć o chlorkach, alkoholu izopropylowym, kwasie oleinowym czy glikolu polietylenu – te związki chemiczne działają drażniąco na układ oddechowy, oczy czy błony śluzowe. Koloryzacja włosów przy użyciu farb bez amoniaku jest szczególnie wskazana w przypadku:
kobiet w ciąży – łagodny, przyjemny zapach oraz lekki, stosunkowo naturalny skład jest stosunkowo bezpieczny dla przyszłej mamy i jej dziecka.
kobiet, których skóra głowy jest szczególnie nadwrażliwa na substancje drażniące lub, które mają skłonność do wypadania włosów
kobiet, które lubią często zmieniać kolor włosów

Amoniak

Jest potrzebny, ponieważ powoduje otwarcie łuski włosa, dzięki czemu do wnętrza kosmyka może wniknąć pigment. Jednocześnie amoniak ma silne działanie przesuszające, co wpływa na wytrącenie z włosów melaniny – naturalnego barwnika. Sam zabieg koloryzacji często też nie należy do najprzyjemniejszych – amoniak ma dość charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Może też podrażniać skórę na głowie. Obecnie dostępne są już farby, które umożliwiają koloryzację bez stosowania amoniaku. Preparaty tego typu działają łagodniej niż te tradycyjne, przede wszystkim nie uszkadzają struktury włosa. Dlatego farby do włosów bez amoniaku są bezpieczniejsze i po ich zastosowaniu włosy na pewno nie będą ani przesuszone ani łamliwe. Koloryzacja bez amoniaku to świetna propozycja zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nie ma znaczenia to, czy włosy są naturalne, farbowane, czy też zaczynają siwieć.Naturalna farba do włosów

Naturalne farby do włosów

Farby tego typu różnią się od zwykłych produktów do koloryzacji przede wszystkim składem, zawierają naturalne wyciągi i substancje pielęgnujące. Naturalne farby do włosów to dobre rozwiązanie dla alergiczek. W większości z preparatów bardzo ograniczono lub wyeliminowano ze składu PPD (parafenylenodiaminę). Jeżeli podczas koloryzacji zauważymy u siebie objawy takie jak podrażnienie skóry głowy, jej swędzenie lub pieczenie , warto rozważyć zmianę zwykłej farby na delikatniejszą, apteczną wersję. Pamiętaj o stosowaniu rękawiczek ochronnych oraz instrukcji wykonania mieszanki i czasu, jaki jest przeznaczony na farbowanie. Trzymanie farby na włosach dłużej niż jest to zalecane nie spowoduje, że kolor będzie bardziej intensywny, może jedynie niepotrzebnie podrażnić skórę. Naturalne farby do włosów możemy nabyć w każdej drogerii, w szerokiej gamie kolorystycznej. Każda z pań na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie kolor.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ