Wśród krótkich fryzur dla dzieci na czasie są krótkie włosy z irokezem i uniesioną grzywką. Hitem są włosy zaczesane gładko na bok lub do tyłu z równym przedziałkiem. Fryzury dla chłopców muszą być przede wszystkim wygodne dla dziecka. Maluch nie potrzebuje cięcia zgodnego z aktualnymi trendami, ale już kilkulatek chciałby wyglądać modnie.

Jaka powinna być fryzura dla chłopca

Obecnie jest bardzo wiele modnych fryzur dla chłopców, pamiętajmy jednak o kilku ważnych rzeczach przed jej wyborem. Fryzura dla małego dziecka powinna być przede wszystkim wygodna i komfortowa, maluch jest w ciągłym ruchu, a włosy nie mogą być przeszkodą w zabawie. Dla małych dzieci zdecydowanie lepsze są krótkie fryzury. Mają one wiele plusów: łatwo je ułożyć, włosy nie wchodzą w oczy, a mycie głowy przebiega szybko i sprawnie. Kilkuletni chłopcy przy wyborze fryzury mogą inspirować się również ulubionym bohaterem z bajki, filmu lub gwiazdą sportu. Dla wielu dzieci bardzo ważne jest to, co myślą o nich rówieśnicy. Przy wyborze fryzury należy zatem uważać, aby zbyt ekscentryczną fryzurą nie narazić chłopca na żarty kolegów. Jeśli jednak dziecko życzy sobie zbyt radykalnej zmiany na głowie, warto porozmawiać z nim o ewentualnych konsekwencjach. Przy włosach grubych i mało podatnych na układanie fryzjer może zastosować tzw. wydegażownie, czyli przerzedzenie włosów.

Idealne fryzury dla chłopców

Modne fryzury dla chłopcówWybierając fryzurę dla chłopca zawsze musimy wziąć pod uwagę upodobania dziecka. Kilkulatek, który zaczął już swoją przygodę z przedszkolem, ma hobby będzie miał swoje zdanie przy wyborze fryzury.
Dłuższy przód, krótsze boki i przycięty zarost- „short back and slides” – z krótkimi bokami i tyłem oraz nieco dłuższą górą.
Zazczes- długa góra zaczesana do tyłu
Długa grzywka, zaczesana na bok- fryzura męska z przedziałkiem, którą poleca się mężczyznom z włosami o średniej długości, bez względu na wiek. Dodatkowym atutem jest fakt, że bardzo łatwo się ją układa.
Długa grzywka uniesiona do góry- długa grzywka, zawadiacko podniesiona do góry. Jej stabilne uniesienie zapewni natapirowanie włosów oraz użycie odpowiednich środków do stylizacji.
Włosy wycieniowane i zaczesane do przodu- stylizacja wycieniowanych boków oraz grzywki, która jest postawiona do przodu.
Kręcone włosy- dłuższe, kręcące się włosy, które stwarzają wiele możliwości ich wystylizowania.
Pompadour- z zaakcentowanym przedziałkiem podkreśla zaczesanie włosów na bok, można wykonać na włosach różnej długości.
Irokez- krótko obcięte boki oraz wycieniowane na czubku głowy włosy, umożliwiają ułożenie włosów w szpic.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ