Osoby z wąskimi ustami mogą czuć się z tego powodu źle, gdyż zbyt wąskie usta mimowolnie kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy. Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji, takich jak kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę warg lub w okolice kącików ust to prosty i szybki zabieg, minimalizujący efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły. Małe i cienkie usta trudno skorygować makijażem . Dzięki chirurgii plastycznej lub zabiegom kosmetycznym wstrzykiwania w usta odpowiednich preparatów, twoja twarz może nabrać młodzieńczego i uwodzącego wyglądu.

Metody powiększania ust

1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w obręb czerwieni wargowej kwasu hialuronowego.
2. Powiększanie ust przeszczepem tkanki tłuszczowej to metoda polegająca na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta i iniekcji w obrębie czerwieni wargowej.
3. Powiększanie ust implantem to zabieg polegający na wykonaniu nacięcia ust od strony jamy ustnej, utworzeniu przestrzeni na implant i wprowadzeniu implantu.
4. Powiększanie ust przeszczepem własnej skóry to zabieg polegający na pobraniu wąskiego pasma skóry pacjentki z niewidocznego miejsca i wszczepienia go przez niewielkie nacięcie z boku ust.
5. Chirurgiczne, operacyjne powiększanie ust polega na wykonaniu inwazyjnego zabiegu, polegającego na wycięciu fragmentu skóry nad ustami, zszycia powstałego ubytku i automatycznego podciągnięcia ust do góry.
6. Powiększanie ust tatuażem czy makijażem permanentnym to metoda modelowania, powiększania i korygowania asymetrii ust.
7. Naturalne, domowe metody powiększania ust są przede wszystkim skoncentrowane na ujędrnieniu, dotlenieniu i lepszym ukrwieniu ust.

Materiały wykorzystywane do wypełniania ust

Modelowanie ustTłuszcz własny – najczęściej pozyskiwany jest po wcześniejszej liposukcji i odpowiedniej obróbce.
Kolagen – równie naturalny preparat jak kwas hialuronowy, tyle że chirurgia estetyczna najczęściej wykorzystuje preparaty pochodzenia zwierzęcego, które, niestety, mogą uczulać.
Botoks – nie jest substancją neutralną, lecz trucizną wytwarzaną przez pewien rodzaj bakterii.
Z zabiegu powiększania ust należy zrezygnować w przypadku problemów z krzepliwością krwi, stanów zapalnych w obrębie ust i skłonności do powstawania blizn i bliznowców. Obecnie największym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się kwas hialuronowy, będący naturalnym składnikiem skóry, a więc niepowodujący efektów ubocznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ