Wiem, że jest wiele pięknych miejsc na świecie, gdzie można spędzić wakacje. Na pewno jest tak cieplejszy klimat, może bardziej ekskluzywne warunki, może ciekawsze miejsca do obejrzenia. Niestety jestem przywiązana do naszych mazur. Wakacje na mazurach to dla mnie podstawa. Nie wyobrażam sobie letniego wypoczynku bez spędzenia chociaż kilku dni na mazurach.
Bardzo często jako bazę wypadową obieramy sobie Augustów, który już znamy jak własną kieszeń. Jest to piękne, niewielkie miasto turystyczne z wszelkimi atrakcjami dla turystów jakie są niezbędne. Jest gdzie dobrze zjeść. Miasto ma wiele atrakcji dla dzieci. Piękne plaże i jeziora, po których można popływać statkiem bądź kajakiem.
Kwatery prywatne są na wysokim poziomie, a ceny nie zwalają z nóg. My od wielu lat jeździmy do jednej, zaprzyjaźnionej już rodziny, od której wynajmujemy piętro domku. Jest to niewielki dom położony nad samym kanałem Augustowskim. Rano, pijąc kawę, możemy obserwować statki pływające po kanale.
Wakacje na Mazurach są idealne dla wszystkich. Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek mogą spędzić czas na rowerach. Mazury mają bardzo wiele dzikich terenów, po których można jeździć całymi dniami nie widząc innych turystów. Gwarantuję, że wieczorem będziecie wyczerpani, ale zadowoleni ze spędzonego dnia.
Nie można nie wspomnieć w tym miejscu o wyprawach kajakowych. Wakacje na mazurach muszą mieć tą atrakcję. Szlaki kajakowe na Mazurach mają bardzo zróżnicowane odległości. Są szlaki kilku kilometrowe, przeznaczone dla osób bez żadnego doświadczenia, aż po szlaki prawie 100 kilometrowe (szlak rzeki Krutyni – 91 km).
Ku memu ogromnemu zdziwieniu mając małe dzieci też można spędzić świetne wakacje na Mazurach. My pojechaliśmy z naszą 3 letnią córką. Tak małe dziecko potrzebuje dużo zajęcia, ale w rozsądnych dawkach. Dzieci bardzo szybko się nudzą, mają niespożytą energię i jednocześnie potrzebują ciągłego zajęcia. Augustów jest świetnym miastem dla turystów z dziećmi. Ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Przechodząc niewielki odcinek drogi byliśmy w stanie znaleźć coś do jedzenia. Atrakcji dla dzieci jest całe multum. Wszędzie są place zabaw, parki rozrywki, karuzele, czy takie atrakcje jak park trampolin. Największą jednak frajdę, tak małemu dziecku, zapewnia woda. Godzinami siedzieliśmy nad jeziorem. Córka taplała się w wodzie dopóki nie zsiniały jej usta i nie wyglądała na kompletnie zamarzniętą. Wtedy wyciągaliśmy ją na brzeg, gdzie znowu godzinami mogła bawić się w piasku. My natomiast wylegiwaliśmy się na play zadowoleni, że córka jet zajęta i daje nam chwilę wytchnienia.
Niezapomnianym przeżyciem dla naszej 3 – letniej córki był rejs łodzią. Popłynęliśmy łodzią stylizowaną na łódź wikingów, co wzbudziło zachwyt już na początku u wszystkich dzieci. W czasie całego rejsu dzieci były zafascynowane tym, co widzą. Nie miały czasu rozrabiać, gdyż cały czas, z zapartym tchem, obserwowały wszystko, co dzieje się dookoła nas. Przeżycie fantastyczne.
Jestem przekonana, że wakacje na Mazurach są idealne dla wszystkich. Trzeba je tylko dobrze zorganizować.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ