Loggia stanowi unikatową forma architektoniczną, która bardzo dobrze przyjęła się dzisiaj w naszym budownictwie, zwłaszcza w komunalnym. Loggia ma dziś tylu zwolenników, co i przeciwników. Jednakże zanim ostatecznie opowiemy się po którejś ze stron warto dowiedzieć się czym jest loggia i jakie wartości nosi w sobie jej posiadanie.
Co to jest loggia? Ogólnie rzecz biorąc loggia, zresztą podobnie jak i sam balkon stanowi miejsce, w którym to można dosłownie cieszyć się dużą, otwartą przestrzenią, stanowi coś w rodzaju punktu obserwacyjnego otoczenia, co sprzyja podziwianiu natury i kwitnącej wokół zieleni. To nie tylko własne obserwatorium, ale także stanowisko, które przysłuży się w domowych obowiązkach jak chociażby do wietrzenia prania lub okaże się odskocznią od rutyny i pozwoli nam odprężyć się po ciężkim dniu pracy.
Loggia dzięki częściowemu zadaszeniu posiada ten atut, że sprawdzi się również nie tylko w pełen słońca dzień, ale także w pochmurny i deszczowy. Jej boczne ścianki są tak skonstruowane, że pozwalają nam na osłonięcie się przed wiatrem oraz wzrokiem ciekawskich. Loggia to także strefa pośrednia pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem. Tym samym może powiększyć naszą domową przestrzeń i nadać jej urok.
W lecie ułatwi przechowywanie, a w zimowym przechowywanie będzie odpowiednim miejscem do zachowania produktów spożywczych na chłodzie. Przeszklona może być dobrym pomysłem na ogród zimowy. Loggia jest doskonałą alternatywą dla zwykłego balkonu co pokazuje, że dzisiaj przeżywa swój renesans.
Loggia i jej zastosowanie
[Głosów:0 Średnia:0/5]