Wiele młodych osób zastanawia się co to jest napletek. Pytanie to często zadają sobie osoby, które rozpoczynają współżycie z partnerem.
Napletek jest to fałd skórny wokół żołędzi. W niektórych kulturach u małych chłopców przeprowadza się zabieg usunięcia napletka, tak zwane obrzezanie. Nie jest to metoda zalecana przez lekarzy, iż żołądź bez napletka jest podatna na infekcje, podrażnienia i urazy. Dodatkowo zabieg ten jest bardzo bolesny i wyjątkowo nieprzyjemny.
U niemowląt napletek często jest przyklejony do żołędzi. Po paru miesiącach samoistnie się odkleja. W niektórych sytuacjach, gdy nie odklei się sam konieczna może być wizyta u pediatry bądź chirurga. Zwężenie napletka nazywane jest stulejką. Jest to częsta przypadłość u małych chłopców i nie powinno się jej lekceważyć. Stulejka może powodować że wyniki badania moczu będą nieprawidłowe.
Gdy napletka nie można odsunąć, często dochodzi do różnych infekcji, gdyż pod fałdą skóry zbierają się resztki moczu i różne bakterie.
Po zabiegu odsuwania napletka należy dezynfekować penisa odpowiednim preparatem. Lekarz zazwyczaj zapisuje także odpowiednią maść, która przyspieszy gojenie się podrażnień.
Warto często pozostawiać malucha bez pieluszki a podczas każdej kąpieli delikatnie i stopniowo odsuwać napletek. Podczas przewijania dobrze jest przemyć miejsca intymne letnią wodą z dodatkiem mydła. W tym czasie dobrze jest zrezygnować z używania chusteczek nawilżanych.
Należy pamiętać, aby podczas kąpieli dokładnie myć żołądź gdyż gromadzi się tam sporo śluzu.

odzyskajdzien.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLoggia i jej zastosowanie
Następny artykułPodaż i popyt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ