5 pomieszczeń, w których sprawdzi się fotel z funkcją spania

0
715

Fotele z funkcją spania cieszą się ogromną popularnością. Na co dzień zajmują niewiele miejsca, a w przypadku chęci drzemki bądź przenocowania kogoś w kilka chwil mogą zamienić się w wygodne łóżko. Zastanawiasz się, w której części mieszkania wstawić taki mebel? Sprawdź, w których pomieszczeniach rozkładany fotel z funkcją spania na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Salon

W przypadku salonu warto dopasować fotel pod względem stylu i koloru do innych mebli w pomieszczeniu. Tanie fotele z funkcją spania z oferty MebleMWM mogą stworzyć udany komplet z sofami i narożnikami z sofami i narożnikami z tego samego sklepu. Ponadto dostępne są modele dwuosobowe, które mogą zastąpić kanapę w mniejszym salonie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają w mieszkaniu osobnego pokoju dla ewentualnych gości. Możliwość szybkiego rozłożenia fotela sprawia, że z funkcji spania można korzystać też w ramach np. poobiedniej drzemki.

Pokój gościnny

Najbardziej oczywistym miejscem dla fotela z funkcją spania jest pokój gościnny. Przeważnie takie pomieszczenie nie jest bardzo duże i wstawienie do niego pełnowymiarowego łóżka mogłoby być zwyczajnie niezbyt praktyczne. Dla samych gości również wygodniejszą opcją może być złożenie mebla w ciągu dnia. Ponadto rozkładany fotel nie potrzebuje dużo przestrzeni na co dzień, dzięki czemu w przypadku braku gości można bez problemu wstawić do pomieszczenia np. stojak z praniem. Pokój gościnny może być też zapasowym miejscem odpoczynku dla domowników.

Biuro

Fotel z funkcją spania sprawdzi się zarówno w biurze urządzonym w domu, jak i w gabinecie w innym budynku. W przypadku wielogodzinnej pracy czy też po prostu nagłego uczucia zmęczenia można w dowolnym momencie położyć się na chwilę na rozłożonym fotelu i nieco odpocząć. Z kolei na co dzień taki mebel może być wygodnym siedziskiem dla klientów, kontrahentów i innych osób odwiedzających biuro. Jeśli gabinet znajduje się w domu, to na dodatek można szybko przerobić go na pokój dla gości. Nowoczesne fotele ze sklepu online MebleMWM mogą też być niebanalną ozdobą biura.

Sypialnia

Choć w każdej sypialni oczywiście znajduje się łóżko, to zakup fotela z funkcją spania nadal może być dobrym pomysłem. Jest to świetny sposób na zachowanie czystej pościeli, gdy domownicy chcą jedynie zdrzemnąć się po południu czy też odpocząć przez chwilę w pozycji leżącej. Dzięki obecności rozkładanego mebla nie trzeba przebierać się w piżamę bądź zmieniać domowych ubrań, co byłoby z pewnością zalecane w przypadku sypialni.

Pokój dziecka

Dobrym pomysłem może być też wstawienie fotela z funkcją spania do pokoju dziecka. W okresie karmienia z pewnością jest to praktyczne rozwiązanie w okresie karmienia. Z kolei w przypadku kilkulatka rozkładany mebel może przydać się, gdy maluch jest chory bądź boi się sam zasnąć. W pokoju nieco starszego dziecku fotel z funkcją spania może sprawdzić się, gdy syn bądź córka będą chcieli przenocować znajomych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ