Kubeczek menstruacyjny jest nieocenionym wsparciem dla każdej kobiety podczas miesiączki. Stanowi dobrą alternatywę dla podpasek i tamponów. Poznaj korzyści z używania kubeczka podczas okresu.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/kubeczek-menstruacyjny/

Co to kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek to doskonały zamiennik tamponów czy podpasek. Produkt jest wykonany z silikonu z formułą pomagającą dostosować się do kształtu ciała każdej kobiety. W kubeczku zbiera się krew menstruacyjna, która dzięki świetnemu dopasowaniu nie przecieka na zewnątrz. 

Jest to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Kubeczek jest wielokrotnego użytku – po wypełnieniu zbiornika krwią, należy go jedynie opróżnić i umyć, a następnie ponownie założyć. Dobrze zadbany i utrzymywany w czystości może spełniać swoją funkcję latami.

Jaki kubeczek menstruacyjny wybrać?

Podobnie jak tampony kubeczki również mają różne rozmiary. Wybór odpowiedniej wielkości zależy od tego, jaki kobieta ma wzrost i budowę ciała oraz czy ma za sobą poród. W ofercie znajdują się kubki S – które świetnie sprawdzą się u kobiet niskich i przed pierwszą ciążą – do XL – większe rozmiary są przeznaczone dla kobiet wyższych i tych, które już rodziły.

Jak aplikuje się kubeczek menstruacyjny?

Jak poprawnie zaaplikować kubeczek menstruacyjny? Zbiorniczek jest bardzo elastyczny i posiada kształt tulipana. Przed umieszczeniem go w pochwie należy go ścisnąć tak, aby kształtem przypominał literę C lub S, a następnie powoli wsunąć go do środka szyjki macicy. Tak jak w przypadku tamponu, aby ułatwić sobie aplikację kubeczka, warto kucnąć lub postawić na podwyższeniu jedną nogę.

Jak natomiast usunąć napełniony kubeczek z pochwy? Po dokładnym umyciu dłoni należy kucnąć i ostrożnie pociągnąć palcami dolną część zbiorniczka. Następnie zawartość wylewamy do toalety. Przed ponowną aplikacją kubek należy umyć pod bieżącą wodą. Przy intensywnych miesiączkach, kubeczek powinno się opróżniać nawet kilka razy dziennie.

Zobacz także: http://www.otoli.pl/rowerek-stacjonarny-czy-warto-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ