Farbowanie włosów w żaden sposób nie wpływa na jakość pokarmu czy zdrowie i rozwój malucha, dlatego też obawy można wykonywać ten zabieg, niemniej jednak warto zwrócić uwagę na kondycję własnych włosów i na tej podstawie wybrać odpowiedni kosmetyk. Zaleca się jednak farby, które nie zawierają amoniaku. W końcu Twoje dziecko będzie miało ciągły kontakt z Twoją skórą i włosami. Starsze farby do włosów zawierały znacznie więcej szkodliwych substancji, dlatego powszechnie ciężarnym odradzano farbowania włosów. Obecnie oferta jest znacznie bogatsza – kobiety karmiące piersią mogą zdecydować się na przykład na bezpieczne farby bez amoniaku. Inna opcja to naturalne rozwiązanie, czyli henna. Jeśli kobieta karmi piersią, powinna szczególnie uważać na niektóre sposoby poprawy stanu włosów, ponieważ mogą być one niebezpieczne dla maluszka, który przyjmuje wszystkie substancje, jakie dostały się do organizmu matki. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią i zróżnicowaną dietę bogatą w witaminy i składniki mineralne.

Matka karmiąca- gdzie malować włosy

Kobiety, które karmią piersią lepiej żeby nie farbowały włosów same w domu, a zamiast tego – oddały się w ręce specjalisty. Zaletą farbowania włosów w zakładach fryzjerskich jest to, że doświadczona fryzjerka potrafi optymalnie ocenić kondycję włosów, a tym samym dobrać odpowiednie rozwiązanie, czyli szampon koloryzujący, farbę z dodatkiem amoniaku lub bez tej substancji. Fakt ten dotyczy również doboru odpowiedniego odcienia farby – w wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie odpowiedniej mieszanki. Poza tym, ze względu na dziecko, lepiej wybrać się do salonu, pozostawiając maleństwo pod dobrą opieką w domu, choćby po to, żeby nie musiało wdychać oparów z farb.

Podsumowanie

Karmienie piersią i farbowanie włosówZdarza się, że kolorystyka włosy, gdy karmienie piersią jest niepożądana, ponieważ może to spowodować:
• reakcja alergiczna na matki i dziecka;
• uzyskanie niejednorodnej lub inny sposób niż przez producenta kolorów farb;
• Obszerna wypadanie włosów i łysienie (wypadanie włosów).
Podczas karmienia piersią pogłębia wypadanie włosów, ze względu na brak mikroelementów, częste alergie, łupież, suchą lub bardzo tłustej skóry. Należy także pamiętać, że każde farbowanie osłabia strukturę włosów, dlatego też po wykonaniu zabiegu należy stosować odpowiednie odżywki i suplementy diety. Ważne jest jednak to, aby kwestię suplementacji skonsultować z lekarzem, który określi, czy wybrany preparat nie koliduje z innymi suplementami lub ewentualnymi lekami, które przyjmuje matka karmiąca.

 

[Głosów:8    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ