Krótkie fryzury włosów damskich mają niesamowitą moc odmładzana, a połączone z wyrazistym kolorem włosów działają jak dobry lifting. W galerii prezentujemy modne fryzury krótkie 40+ i dla starszych kobiet, które odmienią cię na wiosnę i optycznie odejmą lat. Krótkie włosy nie muszą wcale oznaczać bardzo chłopięcej i ultrakrótkiej fryzury. Aby włosy wyglądały nowocześnie, muszą być świetnie ostrzyżone, najlepiej nieco nonszalancko. Krótkie włosy zazwyczaj są w dobrej kondycji. Jedyne co je niszczy to duża ilość kosmetyków używanych do stylizacji – lakiery i pianki bardzo je przesuszają. Raz w tygodniu funduj im półgodzinny zabieg nawilżający.

Zalety krótkiej fryzury damskiej

Krótkie włosy są bardzo wygodne i praktyczne, a przy tym kobiece. Świetnie sprawdzają się przy każdym rodzaju włosów. Krótkie włosy pasują każdej kobiecie bez względu na wiek. Nie wymagają aż tyle uwagi podczas pielęgnacji czy stylizacji. Dobrze obcięta fryzura będzie łatwa i bardzo szybka do ułożenia rano. Krótkie włosy można też nosić na wiele sposobów, wcale nie musisz ograniczać się do jednej stylizacji: włosy można falować, prostować, czy zaczesywać mocno do tyłu. Fryzury krótkie są świetne dla pań, które prowadzą aktywny tryb życia, a także uprawiają sport. Krótkie fryzury, szczególnie takie, które kończą się na wysokości brody, odradzane są paniom o twarzy w kształcie trójkąta; włosy podkreślą w ten sposób nieco spiczastą brodę, z kolei irokezy lub krótkie boby wydłużą jeszcze bardziej twarz.

Zasady doboru fryzury

Fryzury na krótkie włosy damskieWybór fryzury na krótkie włosy damskie to sprawa indywidualna. Jednak pamiętajmy, że bardzo ważna jest, aby zatuszować wszelkie nasze mankamenty. Proste włosy podkreślają krągłości ciała, a jeśli uważasz, że są one zbyt wysokie, to lepiej nie nosić tę fryzurę. Gdy określimy dokładnie kształt naszej twarzy możemy dobrać do niego odpowiednie cięcie, uczesanie i kolor oraz sprawić by fryzura i twarz tworzyły spójną, symetryczną całość. Bez znaczenia jest rodzaj włosów; zarówno panie o cienkich, rzadkich włosach jak i kobiety obdarzone gęstymi puklami mogą dobrze wyglądać w krótkiej fryzurze. W pierwszym przypadku warto jedynie pamiętać, by fryzura nie była zbyt krótka i zbyt mocno wystopniowana. Krótkie fryzury tylko pozornie są do siebie podobne. Tak naprawdę mogą mieć wiele odsłon. Jeśli masz wysokie czoło, będziesz dobrze wyglądała we fryzurce z grzywką. Z kolei zbyt szerokie czoło skoryguje grzywka, którą można zaczesać tak, by osłaniała jego boki. Dziewczyny, które mają masywne żuchwy, dobrze wyglądają z włosami bardzo krótkimi z tyłu głowy, a nieco dłuższymi po bokach.

[Głosów:27    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ