Nowy rok przedszkolny i szkolny dla dziecka to wielkie wydarzenie, zwłaszcza jeżeli idzie do szkoły czy przedszkola po raz pierwszy. Często jednak jeszcze bardziej ten okres przeżywają rodzice dziecka. Przygotowanie malucha na pierwsze dni w nowym środowisku to nie tylko rozmowy czy pokazanie przestrzeni, która będzie codziennością dziecka. To również liczne zakupy i wydatki, które opiekunowie muszą ponieść.

Przegląd szafy na jesień

Choć wydaje się najbardziej prozaiczną sprawą, to jednak zakup obuwia i ubrań dla dziecka pochłania sporą część funduszy na rozpoczęcie roku. Nowy rok szkolny czy przedszkolny zbiega się z końcem lata, a to okres, kiedy nagle okazuje się, że dziecko urosło. Ubiegłoroczne buty stają się ciasne, a cieplejsze ubrania wyciągnięte po kilku miesiącach z dna szafy przykrótkie. Warto taki przegląd szafy zrobić jeszcze przed nastaniem pierwszych jesiennych chłodów oraz przed pierwszym września, by nie okazało się, że dziecko nie ma odpowiedniej garderoby do szkoły czy przedszkola.

Bez względu na to, czy zakupy odzieżowo-obuwnicze mają być stacjonarne, czy raczej przez Internet, po wakacjach często może brakować na nie dostatecznych funduszy. Pewnych rzeczy, takich jak tenisówki czy kapcie do przedszkola, albo ciepła jesienna kurtka i buty nie można nie kupić. Dlatego dobrym pomysłem mogą być pożyczki przez Internet – szybkie, wygodne i bez wychodzenia z domu. To świetny sposób na chwilowe podreperowanie budżetu i zakup potrzebnych rzeczy, nie oszczędzając na czymś innym.

Przybory szkolne i wyprawka przedszkolaka

Mimo iż podręczniki szkolne dzieci w szkołach podstawowych mają zapewniane przez państwo, to jednak koszt wyprawki szkolnej może wynosić nawet kilkaset złotych, a czasem nawet więcej. Warto zainwestować w rzeczy dobrej jakości, by później nie kupować ciągle nowych, gdy produkty słabe po prostu się psują. Zakupy dla ucznia to przede wszystkim:

  • Dobrej jakości tornister lub plecak,
  • piórnik i jego wyposażenie,
  • artykuły plastyczne – farby, pędzle, pastele, bloki, teczki, papiery,
  • zeszyty,
  • dodatkowe materiały do nauki, lektury szkolne, pomoce naukowe,
  • oprogramowanie dodatkowe do nauki.

Choć przedszkolak zwykle nie musi posiadać aż tylu rzeczy, to jednak wyprawka zgodna z sugestiami to też zwykle wydatek kilkuset złotych. Czasami, zwłaszcza kiedy dziecko jest starsze, może również zajść potrzeba zakupu sprzętu elektronicznego dla niego – smartfona, tabletu czy komputera do nauki. By być gotowym na taki wydatek w każdej chwili, warto wziąć wygodną pożyczkę przez Internet. Nie trzeba czekać na wypłatę, by zrealizować marzenie dziecka.

Nowy rok szkolno-przedszkolny to także inne wydatki

Rodzice często w ogromie obowiązków powakacyjnych zapominają, że obok wszystkich wspomnianych wydatków czekają ich jeszcze inne opłaty. Początek szkoły czy przedszkola to zwykle zbiórki pieniędzy na radę rodziców, składek klasowych, opłat za ubezpieczenie. Choć część z nich nie jest obowiązkowa, to jednak zwykle decydują się je płacić, by nie narażać dziecka na pewnego rodzaju wykluczenie. Jeżeli jednak w budżecie domowym zabrakło pieniędzy na ten cel, można na szybko skorzystać z pożyczki przez Internet i spłacić ją w kolejnym miesiącu. Promocyjne oferty często umożliwiają pożyczenie pieniędzy nawet bez kosztów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ