Z obgryzaniem paznokci zmaga się wiele osób. Jest to problem, który ciężko przezwyciężyć. Obgryzanie paznokci może być związane z wieloma powodowani, stresem czy nudą. Należy jednak wspomnieć, że bez względu, jaki nie byłby to powód tego procederu najlepiej go zaprzestać. Obgryzione paznokcie wyglądają nieestetycznie, wydają się mniejsze, a całemu procesów nierzadko towarzyszy ból. Mimo tych negatywnych skutków nawyku obgryzania paznokci strasznie ciężko się pozbyć. Odruch jest niekontrolowany. Potrzebna jest do tego silna wola i kilka trików. Zobacz jak przestać obgryzać paznokcie.

Dlaczego obgryzam paznokcie?

Jeśli chce się na stałe wyeliminować problem obgryzania paznokci, przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, dlaczego to się robi. Rozpoznanie sytuacji, kiedy to do tego dochodzi, pozwala się ich wystrzegać i przeciwdziałać im. Zazwyczaj obgryzanie paznokci wiąże się z sytuacjami stresowymi np. derbowym dniem w pracy, kłótnią z partnerem czy w trakcie oglądania strasznego filmu.

Wiedząc, kiedy obgryza się paznokcie, można przeciwdziałać takim sytuacją i je eliminować poprzez skupienie się na innych czynnościach. Dobrym sposobem jest zamiast obgryzania paznokci wcierania w nich oliwę z oliwek. Preparat tez wzmacnia skóra dłoni i paznokci, jego smak jest nie najlepszy, a więc nawet jeśli będzie chciało się obgryzać paznokcie, to nie będzie to wiązać się z najmilszą czynnością. Sposobem na zajęcie rąk jest również np. wykonywanie bransoletek czy robienie na drutach. Takim zajęciom można oddać się, chociażby podczas oglądania filmu.

Czarny lakier do paznokci

Jednym ze sposobów na obgryzanie paznokci jest pomalowanie ich ciemnym, najlepiej czarnym lakierem.  Ciemny kolor paznokci sprawia, że nie ma się ochoty ich obgryzać. Paznokcie można też pomalować innym odstraszającym preparatem np. takim dostępnym w drogerii.

Inwestuj w paznokcie

Obgryzania sprawia, że paznokcie nie wyglądają najlepiej. Są cienkie, rozdwojone i łamliwe. Podejmując wyzwanie nieobgryzania paznokci, dobrze jest przygotować je do całego procesu. Warto więc wybrać się do manikiurzystki, która wykona kurację regenerującą na dłonie i paznokcie. Oprócz tej kuracji można zdecydować się na wykonanie manicure lub hybryd. Takie paznokcie trudniej jest obgryzać. Dodatkowo wiedząc ile pieniędzy i czasu zainwestowało się w wykonane wzorki, będzie cię mniej korcić, aby je zepsuć poprzez obgryzanie. Wiele osób jako metodę na obgryzanie paznokci uważa wykonanie tipsów. Dzięki temu, że paznokcie będą dłuższe i ukryte pod sztuczną płytką nie będą mogły być obgryzane. Należy jednak pamiętać, że tipsy zarówno te żelowe, jak i akrylowe niszczą paznokcie.

Przygotuj się

Oprócz inwestowanie w same zabiegi na dłonie i paznokcie, warto zainwestować również w akcesoria, które ograniczą obgryzania paznokci. Idealne będzie przybornik do manicure. Powinien on być zawsze pod ręką i wtedy, gdy nachodzi ochota na obgryzanie paznokci, zamiast wkładać je do buzi, można przypiłować lub obciąć zadartą skórkę.

Przy oduczeniu się obgryzania paznokci liczy się przede wszystkim silna wola. Problem ten trudno wyemitować z dnia na dzień. Obgryzanie paznokci jest jak nałóg, dlatego należy się pilnować i nie pozwolić sobie nawet na incydentalne wkradnie ich od buzi. Z czasem będzie się o tym myśleć coraz mniej i do obgryzania będzie tak ciągnąć.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ