Wiele kobiet uważa, że fryzjer jest ich najlepszym przyjacielem, a tego, jak wiadomo nie łatwo znaleźć.  Poszukiwanie tego idealnego, trwają bardzo długo i okupione są nie jedną nieudaną fryzurą. Jednak fryzurowej katastrofy można łatwo uniknąć, wystarczy do poszukiwania fryzjera podejść dokładnie jak przy szukaniu innych usług. Zobacz jak znaleźć dobrego fryzjera.

Fryzjer dawno przestał być tylko rzemieślnikiem, który strzyże, farbuje i modeluje. Dziś postrzegany jest jako artysta oraz przyjaciel, który doradzi i podpowie, w jakiej fryzurze wygląda się najlepiej. Do tych najlepszych w swoim fachu ustawiają się kolejki, a czas oczekiwania na wizytę wynosi kilka miesięcy. W ich przypadku należy również liczyć się z o wiele wyższymi cenami. Zwykłe ścięcie to koszt już ponad 100 zł, nie mówiąc już farbowaniu czy innych usługach. Jednak wiele z nas jest w stanie zapłacić każdą cenę za idealną fryzurę. Niestety wysoka cena nie jest gwarancją, że fryzura będzie idealna. Nawet w tych znanych salonach fryzjerskich zdarzają się wpadki takie jak spalenie włosów czy zły kolor.

Fryzjer z polecenia

W poszukiwaniu dobrego fryzjera warto wspomóc się opiniami przyjaciółek i znajomych. Z pewnością podzielą się one numerem telefony do fryzjera, z którego usług są zadowolone. Z takiego polecania warto skorzystać, jednak przed umówieniem się na wizytę warto sprawdzić kilka rzeczy. Należy pamiętać, że to, iż ze fryzjera zadowolona jest koleżanka czy mama nie zobaczą, że my też będziemy. Każde włosy są inne, różne są również oczekiwania i potrzeby.

Fryzjer z certyfikatami

Dobrzy fryzjerzy to ci, którzy stale się rozwijają i nabywają nowych mierności. Dlatego też szukając dobrego fryzjera i przeglądając strony internetowego salonów, należy sprawdzić, czy może on pochwalić się dyplomami i certyfikatami ze specjalistycznych kursów doszkalających i zaznajamiającymi z nami trendami stylami i technikami. W poszukiwaniu warto także sprawdzić, czy strona www posiada zakładkę portfolio. Tam można obejrzeć metamorfozy i zobaczyć jak na żywo wygląda praca wybranego fryzjera.

Opinie o salonach fryzjerskich w internecie

Źródłem wiedzy o profesjonalizmie fryzjera może być też wiedza zgromadzona w Internecie. Tutaj można poczytać opinie na forach internetowych czy w mediach społecznościowych. Należy jednak wspomnieć, aby do zamieszczonych opinii podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu. Wiele z nich może być zamieszczonych przez specjalistów ds. marketingu wynajętych przez salony fryzjerskie lub być efektem czarnego PR-u konkurencji. Jeśli już chce się brać pod uwagę opinii lepiej brać te publikowane na oficjalnych kanałach mediów społecznościowych. W ich przypadku ma się większe prawdopodobieństwo, że są one prawdziwe i wystawione przez prawdziwe klientki.

Wizyta w salonie fryzjerskim

Chcąc wyrobić sobie opinie o salonie fryzjerskim, warto na pierwszą wizytę zapisać się osobiście, a nie przez telefon. Odwiedzając nowy salon fryzjerski, można zobaczyć, jak wygląda od środka. Warto zwrócić uwagę czy jest on wyposażony w profesjonalny sprzęt, schludny, a pracownicy mili.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ