Nie, w sieci nie jesteśmy anonimowi. Każdy komputer ma swój własny adres, po którym można namierzyć użytkownika. Jest to jednak dość skomplikowane, a adresy bardzo często prowadzą do sieci ogólnej, a nie do konkretnego komputera.

Adres IP komputera można sprawdzić na wiele sposobów, np. poprzez wpisanie w przeglądarce Google zapytania: jakie jest moje IP. Dostaniemy wiele wyników z wyszukiwarki, odnośniki do stron internetowych, na których możemy sprawdzić nasz numer personalny komputera, ale również adres MAC, czy inne.

Jest to bardzo proste i nie wymaga wiedzy specjalistycznej, nawet przeciętny Kowalski poradzi sobie z takim zabiegiem, bez zbytniego wysilania głowy.

Nie są to jednak informacje ważne dla przeciętego człowieka, bo i po co? Ważne jest, żeby łącze z internetem było stabilne, komputer się nie zawieszał i wszystko sprawnie działało.

Bardziej zaawansowany użytkownik potrzebuje takich danych np. po to, aby łączyć się zdalnie z innymi komputerami, ale to już inna bajka.

W przeciętnym gospodarstwie domowym takie sytuacje raczej nie występują, więc i wiedza na temat IP jest zbędna.

Ludzie zainteresowani zagadnieniami informatycznymi najwięcej informacji mogą zdobyć poprzez przeglądanie stron internetowych. Jest to naprawdę ciekawe i warte poznania.
Jeśli więc interesujesz się informatyką, sieciami i ich pochodnymi, zapraszam serdecznie do zapoznania się ze wszystkimi podstronami przeglądarki zbieżnymi z zagadnieniami informatycznymi. Może wyjść Ci to tylko na dobre.
Dowiesz się między innymi, jak zachować bezpieczeństwo w sieci, chronić swój komputer przed atakami z zewnątrz, jak tworzyć bezpieczne hasła, czym są ataki DDOS i wiele, wiele innych ciekawych zagadnień.

Wystarczy odrobina chęci, a świat informatyki może stanąć przed tobą otworem.
Tak naprawdę nie są to strasznie trudne pojęcia. Zaznajomienie się z nimi wymaga po prostu odrobiny czasu i chęci, zresztą jak ze wszystkim. Co Ty na to? Czy informatyka i sieci są interesujące? A może jakieś inne zagadnienia dotyczące technologii?

www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ