Coraz mniej osób czyta książki. Dla lektur szkolnych młodzież znalazła również alternatywę – streszczenia. W erze smartfonów i komputerów, oglądania obrazów, tekst powoli traci na wartości. Nowe pokolenie chce wszystko szybko, a przeczytanie książki trwa nieraz długo. Zadać można by pytanie, jak Henryk Sienkiewicz w tytule swojej powieści „Quo Vadis?” Co oznacza quo vadis? To łacińskie słowo po polsku znaczy Dokąd zmierzasz? Jaki jest twój cel młody człowieku? Jakimi wartościami się kierujesz? Co pragniesz osiągnąć? Z kim? Dlaczego?
Czy młodzi ludzie takie pytania sobie nadal zadają? Czy najważniejsze dla nich nie są zakupy, dobre ciuchy, nowe sprzęty?
Wiem, że istnieje też wielu młodych, którzy nadal czytają książki i stawiają sobie wysokie, wartościowe cele, a pomoc bliźniemu nie jest im obca.
Nauka i pracowitość doprowadzą ich do szczytu swoich marzeń.
Dokąd zmierzam ja? Co kieruje moimi poczynaniami? Czy liczy się dla mnie konsumpcjonizm, czy bycie dobrym człowiekiem, dla innych. Nieraz gubię się w tym i potrzebne są nam chwile refleksji i zastanowienia. Co jest najistotniejsze. Przeczytanie dobrej lektury, poradnika daje nam ten moment na przemyślenia i zmianę tego co nam się nie podoba. Drogi czytelniku zadaj sobie też pytanie – Quo vadis? Jeżeli nie jest to właściwa droga – masz jeszcze czas – przemyśl, odpocznij i zmień kurs – jest jeszcze czas i masz możliwość wybrać i sprawić by Twoje życie było jak najlepsze i byś mógł z niego czerpać to czego pragniesz. Tego właśnie potrzebujesz.

miedzycechowy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmykajcie, szerszenie!
Następny artykułCo oznaczają kolory?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ