W wielu miejscach rękawiczki są niezbędnym środkiem ochrony osobistej pracowników. Znajdują zastosowanie między innymi w szpitalach, przychodniach i gabinetach kosmetycznych, ale także w laboratoriach chemicznych i biologicznych. Dowiedz się, dlaczego najlepszym wyborem będą te wykonane z nitrylu i sięgnij po odpowiednie do swojego miejsca pracy.

Dlaczego rękawiczki są tak ważne?

Przede wszystkim należy podkreślić, jak istotną rolę pełnią rękawiczki we wszystkich miejscach, w których potencjalnie może dojść do zakażenia. Są to więc wszystkie placówki medyczne, w których personel spotyka się z chorymi, ale także zakłady kosmetyczne czy studia tatuażu i piercingu, gdzie przynajmniej w minimalny mstolnij dochodzi do osobistego kontaktu z ciałem klienta. Wszędzie tam stanowią one pierwszą barierę, chroniącą personel przed zakażeniem, ale także zabezpieczającą pacjentów i klientów przed przeniesieniem na nich drobnoustrojów z dłoni personelu. Dzięki temu zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorób.

Niemniej ważne są rękawiczki w laboratoriach, w których używane są środki chemiczne o działaniu drażniącym i żrącym. Dodając się na skórę mogą dowiedzieć do oparzeń chemicznych lub reakcji alergicznych, dlatego ochrona ciała przed nimi powinna być jedną z najpilniej przestrzeganych reguł.

Dlaczego rękawiczki nitrylowe są lepsze, niż tradycyjne lateksowe?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym materiałem, z jakiego produkowane były rękawiczki, by lateks. Od pewnego czasu częściej spotykane są jednak rękawiczki nitrylowe, które stanowią znacznie lepszy wybór. Zastanawiasz się, co sprawia, że mają wyższość nad lateksowymi?

Lateks, pomimo iż jest popularnym materiałem, jest także potencjalnie uczulający i wiele osób cierpi z powodu alergii na niego. W przeciwieństwie do niego nitrylowe jest praktycznie zupełnie neutralny dla ludzkiej skóry, co sprawia, że nie wywołuje reakcji alergicznych. Dzięki temu spada ryzyko wystąpienia poważnego dyskomfortu podczas wykorzystywania rękawiczek, które są z niego wykonane. To z kolei sprawia, że ich użyteczność zwiększa się we wszystkich wspomnianych wyżej miejscach.

Co więcej, nitryl, z którego wykonywane są rękawiczki diagnostyczne, odznacza się znacznie większą wytrzymałością mechaniczną od lateksu. Z tego względu rękawiczki nitrylowe lepiej chronią personel przed przypadkowym ukłuciem czy oparzeniem, znacząco zwiększając bezpieczeństwo w każdym miejscu pracy.

Ostatnimi zaletami, o jakich warto wspomnieć, są miękkość, elastyczność i delikatnie teksturowane powierzchnia, które sprawiają, że ten środek zabezpieczenia osobistego jest nie tylko wygodny, ale również gwarantuje pewny i dokładny chwyt. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo personelu, a jednocześnie gwarantuje mu wygodę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ