Organizm człowieka jest w ponad 70% złożony z wody, co świadczy o jej niesamowitej wartości we wszystkich procesach fizjologicznych. To dzięki odpowiedniemu nawodnieniu możemy liczyć na dobrze działającą przemianę materii, która ma niebagatelne znaczenie w odchudzaniu. Woda na odchudzanie transportuje wszelkie substancje odżywcze w organizmie człowieka wyposażając je w narzędzia do zachowania odpowiedniego procesu trawiennego, dzięki któremu pożywienie, które spożywamy może być odpowiednio strawione oraz wydalone. Woda na odchudzanie jest niezastąpiona ponieważ niweluje zaparcia oraz wzdęcia dzięki czemu utrata wagi przychodzi znacznie szybciej. Problemy z opróżnianiem najczęściej spowodowane są brakiem odpowiedniego nawodnienia, co jest związane z nieregularną pracą jelit. Woda na odchudzanie oraz aktywność fizyczną daje niesamowite efekty w połączeniu z aktywnością fizyczną w postaci uprawiania sportów również przyśpiesza efekty odchudzania i budowania masy mięśniowej. W szczególności u kobiet woda na odchudzanie jest bardzo istotna w procesie odchudzania z uwagi na odpowiednią regulację układu hormonalnego. Odwodnienie organizmu powoduje podwyższony poziom kortyzolu, który jest przyczyną odkładania tkanki tłuszczowej, w szczególności w okolicach brzucha. Szczególną uwagę należy również zwrócić na wodę na odchudzanie i na jej wyższe zapotrzebowanie przy nasilonej aktywności fizycznej. Zarówno przed, w trakcie jak i w szczególności po treningu regulacja wody w organizmie jest bardzo istotna w kwestii wyrównania jej zapasów. Dzięki czemu nasze mięśnie, które złożone są w 75% właśnie z wody mają szansę na szybszą regenerację.
Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz woda na odchudzanie zalecane jest wypijanie około 2,5 litra wody dziennie. Prawie połowę, czyli około 1 litra zapotrzebowania na płyny, można również uzupełniać w postaci owoców i warzyw, które wspomogą walkę w odchudzaniu, również poprzez zawarty w nich błonnik.
Woda na odchudzanie wpływa również ze względu na regularne pozbywanie się toksyn z organizmu podczas procesu odchudzania, dzięki czemu organizm oczyszcza się z niepożądanych substancji. Zachowuje tym samym równowagę i zdrowie. Metabolizm znacznie się poprawia, dzięki czemu jest łatwiej o zachowanie odpowiedniej sylwetki. Woda na odchudzanie jest istotna, gdyż bez odpowiedniego nawodnienia wszelkie diety cud i godziny spędzone na siłowni nie przyniosą odpowiednich efektów, a nawet mogą wyrządzić szkody dla organizmu. Woda na odchudzanie niweluje poczucie głodu, a właściwie potrzebę spełnienia „zachcianek” w postaci niezdrowych przekąsek lub słodyczy. Często w momencie odwodnienia organizmu mylimy poczucie pragnienia z poczuciem głodu przez co pochłaniamy nadwyżki kalorii każdego dnia. Czasami wystarczy pół szklanki wody aby przekonać się że tak na prawdę nie odczuwamy głodu, a jest to jedynie pragnienie. W kwestii wody na odchudzanie zaleca się wypicie minimum szklanki wody zaraz po przebudzeniu, co uruchamia procesy trawienne i nawadnia nasz organizm po nocy. Po wypiciu odpowiedniej ilości wody rano nasz żołądek jest już w gotowości, aby odpowiednio strawić śniadanie.

muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ