Wiele osób cierpli na dolegliwości w okolicach odbytu. Jednak zważywszy na fakt, że jest to bardzo wstydliwa sprawa, wiele osób nie szuka pomocy u specjalisty. Na ogół scenariusz jest ten sam, że wolimy szukać po internecie porad, niż zapytać bliskich lub o iść do lekarza.
Problemy związane z odbytem dotyczą ludzi w bardzo różnym wieku i pojawiają się niezależnie od płci. Jednak ze statystyk wynika, że częściej kobiety niż mężczyźni zasięgają porady lekarskiej.
Objawami jakie mogą się pojawić są silne bóle w okolicy odbytu, nieznośne pieczenie i swędzenie, a w późniejszej fazie nawet krwawienie. Najczęstszą przyczyną naszych dolegliwości są hemoroidy odbytu zwane potocznie żylakami odbytu, szczelina odbytu lub inne schorzenia które może zdiagnozować tylko lekarz specjalista.
Oczywiście jeśli objawy nie są intensywne można spróbować leczyć się samemu. Jednak warto pamiętać, że nasza terapia może okazać się nieskuteczna, stracimy tylko czas i pieniądze a dolegliwości przybiorą na sile. Ale wybór należy do nas.
Jeśli jesteśmy w miarę pewni, że dręczą nas hemoroidy możemy udać się do apteki, gdzie w asortymencie znajdziemy bardzo duży wybór maści i czopków bez recepty. Dla łagodniejszych dolegliwości zaleca się maść, w ostrzejszych przypadkach czopki. Zanim zastosujemy zakupiony preparat warto bardzo dokładnie zapoznać się z ulotka i bezwzględnie przestrzegać dawkowania, które jest zalecane.
Są także różnego rodzaju domowe metody na łagodzenie dolegliwości związanych z hemoroidami. To najczęściej nasiadówki z różnego rodzaju ziół, działających łagodząco na żylaki odbytu które się pojawiły.
Jeśli jednak po około tygodniu nie czujemy poprawy, to bezzwłocznie należy zgłosić się do lekarza. Wstępnie można iść do lekarza internisty, który spokojnie pomoże nam wyleczyć nasze dolegliwości. Jednak lekarz od odbytu czyli proktolog, zleci nam bardziej specjalistyczne badania, dzięki którym można postawić stuprocentową diagnozę. Do lekarza proktologa potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

hemoroidy24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy dzieci mogą pić czystek?
Następny artykułSerce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ