Jesień to czas zbierania kasztanów podczas spacerów z dziećmi, a także podziwiania soczyście kolorowych liści. Rodzice szykując się z maluchami do wędrówek po parkach, muszą zadbać nie tylko o ciepłe ubranie. Warto postawić na praktyczne akcesoria do wózka, które uprzyjemnią każdy spacer całej rodzinie. Co mamy do wyboru?

Komfort termiczny niezależnie od pogody

Wózek jest już gotowy. Maluch siedzi w nim wygodnie i nie może się doczekać kolejnego jesiennego spaceru. Niższa temperatura i coraz mniej promieni słonecznych owocują jednak odczuwaniem chłodu. Jak temu zapobiec? Stawiając na kocyk lub śpiworek do wózka. Dzięki temu rodzice mogą zabrać na spacer nawet niemowlaka. Jest to wręcz wskazane, bo ma znaczenie dla wzmacniania odporności dziecka. Chłodne dni nie muszą być jednak oznaką częstych przeziębień, gdy maluszek zostaje otulony kocykiem lub ułożony w śpiworku.

Spośród dostępnych na rynku kocyków najlepiej sprawdzają się polarowe. Są wytrzymałe na częste pranie, miękkie i miłe w dotyku, a do tego zapewniają dziecku ciepło. Te dostępne w ofercie sklepu Wozki-Foteliki.pl dodatkowo prezentują się wyjątkowo pięknie. Kolorowe, miłe dla oczu dziecka i pasujące do wybranych modeli wózków.

Alternatywą dla kocyka jest śpiworek do wózka. Gwarantuje ciepło na stałym poziomie. Zapewnia izolację, szczególnie gdy materac w wózku jest zbyt cienki na jesienną pogodę. Poza tym w kocu maluszkowi łatwiej się rozkopać, przez co może on zmarznąć, a w śpiworku nic takiego się nie stanie.

Na deszczowe dni

Deszczowe dni podczas jesieni to nic nadzwyczajnego. Opady mogą jednak zaskoczyć rodziców i dziecko podczas spacerów, a tym bardziej dłuższych wypraw. Aby uchronić maluszka przed zmoknięciem i późniejszym przeziębieniem, warto wyposażyć wózek w folię przeciwdeszczową.

Takie akcesorium najczęściej jest dołączane do wybranych modeli wózków, ale i można je nabyć oddzielnie. Przede wszystkim ochroni przed deszczem, jednak równie dobrze sprawdzi się jako zabezpieczenie przed wiatrem.

Niestety, folia nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, dlatego zadaniem rodziców jest pilnowanie, by dziecko zbyt długo nie było narażone na przebywanie pod taką szczelną osłoną. Ponadto w trakcie zakupów należy zwracać uwagę na wytrzymałość i sposób mocowania folii przeciwdeszczowej. Chodzi bowiem o to, by w razie opadów móc szybko ją założyć, ale i żeby wiatr nie doprowadził do zniszczenia w trakcie użytkowania.

Nie tylko jesienią

Przydatne akcesorium, i to nie tylko jesienią, to torba do wózka. Praktyczne rozwiązanie dla każdej mamy, która pod ręką musi mieć swoje drobiazgi, podstawowe kosmetyki czy dokumenty, ale i sporo artykułów dla dziecka.

W pojemnej, wytrzymałej i wodoodpornej torbie zmieszczą się akcesoria do przewijania maluszka, prowiant, kocyk lub mata do rozłożenia w wybranym miejscu podczas postoju, i wiele innych drobiazgów. Współczesne mamy, które mimo zabiegania nie chcą tracić na modnych dodatkach, nie muszą się martwić. Aktualna oferta rynkowa pozwala na wybór toreb do wózków, które wpisują się w obecne trendy, są eleganckie i równie dobrze można z nich korzystać na co dzień, na przykład w pracy.

Tak wyposażeni rodzice mogą ze spokojem i radością wybrać się na jesienny spacer z dzieckiem. Odpowiednio dobrane akcesoria umilą ten czas i będą praktycznym rozwiązaniem na niesprzyjające warunki pogodowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ