Głównymi powodami, dla których sporo osób decyduje się na zostanie lekarzem weterynarii są szczytne ideały, wiara w to, że każdy zwierzak zasługuje na godna opiekę medyczną, chętnie istnienia pomocy zwierzęta. Po zakończeniu studiów wiele osób decyduję się na podjęcie współpracy z poradniami weterynaryjnymi, a inni stawiają na swoim i postanawiają otworzyć własną lecznica dla zwierząt. Myślisz o założeniu własnej leczniczy, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Dzisiaj Postaramy się przybliżyć ten temat. Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-lecznice-dla-zwierzat/ 

Lecznica dla zwierząt  – czy musimy posiadać wykształcenie lekarskie? 

Zaskakujący może być fakt, że do otwarcia własnej przychodni czy kliniki weterynaryjnej nie musimy posiadać odpowiedniego wykształcenia. Żeby otworzyć lecznice dla zwierząt nie są wymagane studia weterynaryjne. Takie miejsce może otworzyć więc praktycznie każdy. Niektórzy decydują się na taki krok nie z troski o zwierzęta, a patrząc jedynie na źródło dochodu. Żeby lecznica odpowiednie funkcjonowała oraz mogła nieść pomoc zwierzętom, bardzo istotne jest posiadanie odpowiedniego personelu medycznego. Osoba pełniąca funkcje kierownika gabinetu musi być lekarzem weterynarii i posiadać pełne prawo do wykonywania zawodu na terenie Polski. 

Wymagania lokalowe i formalności 

Ktoś otworzyć własny gabinet, lokum w którym chcemy przyjmować zwierzęcych pacjentów musi spełniać szereg warunków. Lokal powinien przede wszystkim znajdować się w odrębnej części budynku lub samodzielnie stojącym budynku. Wejście musi być oddzielne, niż wejście do innej części budynku nie związanej z prowadzeniem naszego biznesu. Kiedy chce wyprowadzić gabinet, musimy zapewnić poczekalni oraz miejsca siedzące. Poczekalnia musi stanowić odrębny pokój. Podłogi w gabinecie i przestrzeni około gabinetowej muszą być odporne na działanie wody i środków dezynfekcyjnych. Wszystkie wymagania, które musi spełniać zakład leczniczy zostały opisane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Tam znajdziemy między innymi nakaz dotyczący obowiązku posiadania sprawnej instalacji grzewczej, elektrycznej czy kanalizacyjnej. Chcąc otworzyć gabinet weterynaryjny musimy posiadać umywalkę z bieżącą wodą oraz środkami higienicznymi. Nie powinniśmy zapomnieć też do miejsca, w którym będziemy przechowywać dokumentację. Musi być ona odpowiednio zabezpieczona, żeby osoby nieupoważnione nie miały do niej wglądu. 

Kolejnym krokiem są formalności związane z otwarciem działalności gospodarczej. Na początku należy wybrać jej formy. Może to być jednoosobowa działalność, osobowa spółka handlowa, spółka cywilna czy kapitałowa spółka handlowa. Potem wyborze zostanie nam do wyboru rodzaj opodatkowania, a także kod PKD powierzenie spraw finansowych do wybranego biura rachunkowego. 

Zobacz też: http://www.otoli.pl/nauczyciel-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ