Żarówki ledowe to dziś energooszczędne i bardzo popularne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu domach. Nic dziwnego, oprócz gwarancji oszczędności na rachunkach za prąd, dają nam taki rodzaj światła, jaki sobie tylko wymarzymy, a przy tym producenci prześcigają się w nadawaniu im coraz ciekawszych kształtów i form, tak aby jak najlepiej pasowały do naszych domów i mieszkań.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/zarowki-ledowe-energooszczedne-rozwiazanie-w-twoim-domu-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze/

Żarówki ledowe – na co zwrócić uwagę

Jak w przypadku każdego towaru, na jaki się decydujemy, przed zakupem żarówek ledowych również warto sprawdzić, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Jest kilka takich parametrów, które będą decydować o jakości użytkowania i naszym zadowoleniu. Prawda jest taka, że od tego, jakie mamy światło w mieszkaniu naprawdę sporo zależy. Szczególnie zimową porą, gdy zmrok zapada o wiele szybciej, to właśnie oświetlenie decyduje o naszym nastroju, komforcie przebywania w mieszkaniu i możliwościach spędzania wolnego czasu.

Jeśli już decydujemy się na wymianę starych żarówek żarowych i planujemy zakup energooszczędnych ledów, powinniśmy sprawdzić, jaki gwint mają wbudowany nasze lampy. W klasycznych żyrandolach, lampach stojących czy też kasetonach sufitowych spotkamy gwint o nazwie E27. Natomiast lampki biurkowe, nocne i inne mniejsze lampki najczęściej wyposażone są w gwint E14. Żarówki ledowe musimy więc odpowiednio dopasować do urządzeń, które posiadamy w domu czy mieszkaniu.

Żarówki ledowe – barwa światła, kształt i moc

Od tego, do jakiego rodzaju światła jesteśmy przyzwyczajeni, a także od tego, w jakim oświetleniu czujemy się najbardziej komfortowo, zależy moc naszych żarówek ledowych. Im większa moc, tym lepsze działanie i jaśniejsza barwa światła. Moc jednak również warto dopasować do kolorów ścian. Nie każdy rodzaj światła będzie pasował do ciemnych pomieszczeń i odwrotnie – są tak mocne żarówki, które nie będą nadawały się do jasnych pokoi.

Inną opcją, którą również należy dobrze rozważyć jest barwa naszego oświetlenia. Światło neutralne, ciepłe lub zimne to trzy podstawowe barwy, jakie oferują nam ledy. To one pomagają nam stworzyć odpowiedni klimat i nastrój w mieszkaniu i od nas zależy, jaka barwa pasuje nam do poszczególnych pomieszczeń najbardziej. Barwa neutralna prezentuje się zawsze dobrze i pasuje do wielu pomieszczeń. Zimne światło dominuje najczęściej w łazienkach. Natomiast kolor ciepły o żółtym zabarwieniu stworzy ciepły i serdeczny klimat w każdym salonie lub sypialni.

Zobacz też: http://www.otoli.pl/czy-warto-stosowac-diete-ketogenna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ