Któż nie chciałby mieć mnóstwa pieniędzy na kilku kontach bankowych? To niestety marzenie, które spełni się w przypadku tylko nie wielkiej garstki wybrańców urodzonych się w czepku. Pozostałym dane jest jednie podziwiać ich geniusz lub… szczęście. Bo faktem jest to, że szczęście ma tu często bardzo duże znaczenie. Ale nie oznacza to, że nie możemy trochę pomóc sami sobie w kwestii majątku.

Nie każdy będzie bogaczem, ale każdy może nauczyć się mądrego korzystania z pieniędzy i zarządzania nimi w sposób przemyślany. Nie chodzi o to, aby zaraz zostawać doradcą finansowym, bo tak naprawdę wcale nie musimy specjalnie znać się na finansach, jeśli chcemy nauczyć się oszczędzania. Taka wiedza będzie rzecz jasna atutem i dodatkowym bonusem, ale i bez tego można się nauczyć mądrego wydawania pieniędzy. Poza tym, każdy kto wie, co to internet, ma realną szansę na dorobienie w sieci. Więc oszczędzanie jest dziś o wiele łatwiejsze niż dekadę czy dwie temu.

Wiadomo, że są dwie drogi do oszczędzania większej ilości pieniędzy. Po pierwsze, możemy poszukać dodatkowego źródła dochodu. To bardzo kuszące, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Można oczywiście szukać zleceń i dochodów pasywnych, ale czasem po prostu nie mamy na to czasu, ani ochoty. O wiele łatwiejszą drogą jest ograniczanie wydatków. Wielu z nas już na stracie się na to oburzy, bo ograniczanie jako takie, kojarzy się nam bardzo negatywnie. Niestety trudno przeskoczyć takie myślenie, ale warto to zrobić, na końcu drogi czeka na nas czysty zysk.

pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEucharystia
Następny artykułZalety dobrego coachingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ