Dekorując nasze balkony, tarasy i ogrody, wybieramy nie tylko rośliny, ale również donice, w których je posadzimy. Często zapominamy o tym, że oprócz wyglądu, liczą się również ich parametry. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tych akcesoriów ogrodowych, jak jednak wybrać prawidłowo? Czym kierować się kupując doniczki ogrodowe? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.  

Doniczki ogrodowe – na co zwrócić uwagę?

Większość z nas kieruje się wyłącznie doznaniami estetycznymi i zwraca uwagę wyłącznie na wygląd i styl donicy. Oczywiście, jest on bardzo ważny, by nadać wyjątkowego charakteru przestrzeni ogrodowej, ale niestety, to nie jedyne kryterium, którym powinniśmy się kierować. Aby rośliny miały dobre warunki do wzrostu, należy zapewnić im odpowiednią ilość gleby i miejsca na korzenie.bDoniczki ogrodowe powinny być duże i obszerne, aby rośliny mogły się pięknie rozwijać i cieszyć nasze oczy niezwykłym kwiatostanem. Atutem takiej donicy, będzie również wkład z uchwytami, który zamontowany jest w jej wnętrzu, dzięki czemu sprawnie i szybko możemy go wyciągnąć przy sadzeniu kwiatów.

Ważne jest również to, by doniczki ogrodowe były wykonane z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu nie odbarwiają się i nie odkształcą pod wpływem słońca, deszczu, a nawet mrozu. Powinny być solidne i stabilne, aby nie przewracały się na wietrze. Warto zdecydować się na model, który dostępny jest w wielu rozmiarach. Dzięki temu zapewnimy spójność charakteru naszego ogrodu i będziemy mogli wykorzystać kilka różnych donic, lecz zachować wybrany styl. Jeśli wybierzemy solidne i ładne donice, będziemy mogli wykorzystać je w czasie zimy, wstawiając je do domu. Niektóre z roślin źle znoszą mróz, dobrym rozwiązaniem będzie więc przeniesienie ich w nieco cieplejsze miejsce.

Gdzie kupić produkty do ogrodu?

Zakupy do ogrodu możemy zrobić w stacjonarnym sklepie, blisko naszego miejsca zamieszkania. Niestety, bardzo często wybór jest ograniczony, a my musimy zadowolić się tym, co akurat jest dostępne w danym punkcie. Taka sytuacja może wywoływać frustrację, a także niepotrzebnie marnować nasz czas. Alternatywą dla standardowego rozwiązania, jest sklep eDomator.pl, czyli platforma internetowa, na której znajdziemy szeroki wybór produktów do domu i ogrodu. Nie jesteśmy ograniczeni godzinami otwarcia i miejscem, gdzie znajduje się sklep, możemy zrobić zakupy o każdej porze dnia, a także w niedziele.

W ofercie tego sklepu znajdziemy meble do kuchni, jadalni i salonu, a także szeroki wybór tych do ogrodu. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu znajdą tu trampoliny, huśtawki, czy hamaki. Bez problemu wybierzemy doniczki, które będą pasowały na nasz balkon, czy taras i sprawią, że rośliny rozkwitną. eDomator.pl oferuje również akcesoria niezbędne do nawodnienia ogrodu, przygotowania go na zimę, czy udekorowania przestrzeni domowej i ogrodowej. Warto zajrzeć również na dział promocji i outletu, gdzie kupimy w dobrej cenie posezonowe produkty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ