Cienkie włosy potrafią być dla swojej właścicielki niemałym problemem i utrapieniem. Najczęściej zawsze wyglądają jakby było ich za mało, lub były wręcz przerzedzone, bywają suche i bez życia. Przeczytaj poniższe porady i dowiedz się jak pielęgnować cienkie włosy tak, aby stały się twoją ozdobą.

Delikatnie

Cienkie włosy mają mniejszą średnicę niż przeciętny włos. Może być ih przy tym całkiem sporo, wciąż jednak będą wyglądały mizernie, jeśli właściwie o nie nie zadbamy. Podstawą w pielęgnacji włosów cienkich jest delikatność. Podczas mycia stosuj raczej wodę ciepłą i letnią niż gorącą (zbyt ciepła woda może pobudzić do pracy komórki gruczoły łojowe, zwiększając przetłuszczanie skóry głowy), nie nakładaj szamponów bezpośrednio na skórę głowy i masuj włosy delikatnie – nie używaj paznokci, a jedynie energicznie masuj skal opuszkami palców!

Podobnie łagodnie obchodź się z włosami po ich umyciu. Odpada szarpanie grzebieniem lub szczotką! Poświęć włosom trochę czasu, albo użyj specjalnego sprayu ułatwiającego rozczesywanie. Jeśli stylizujesz je za pomocą suszarki to używaj wyłącznie letniego nawiewu i pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości. Możesz suszyć je głową w dół a następnie utrwalić efekt delikatnym lakierem lub pianką.

Zabezpieczaj!

Cienkie włosy mają tendencję do strączkowania się w trakcie dnia. Wyjściem jest albo noszenie ze sobą szczotki i poprawianie ich co jakiś czas lub związywanie kosmyków w delikatny kok lub zaplatanie. Efektowna fryzura, zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami włosy, a następnego dnia: piękne fale. Upięcia są twoim przyjacielem.

Kosmetyki: prosto, jak najprościej

Cienkim włosom nie służą wszystkie szampony i odżywki. Nadmiar produktów może sprawić, że włosy oklapną, zrobią się nieprzyjemnie gumowate lub bez życia. Szukaj produktów przeznaczonych specjalnie do twoich rodzajów włosów, tych, które ograniczają wypadanie i zwiększają objętość. Nie używaj zbyt często ciężkich masek i odstaw odżywki bez spłukiwania. Możesz sięgnąć po naturalne płukanki z ziół, które nadadzą twoim włosom pożądaną objętość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ