Noc to czas dla twojej skóry. Oczyszczona z warstw makijażu staje się lepiej ukrwiona, łatwiej i szybciej wchłania wszystkie substancje. Z tego powodu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry nocą mają dużo bogatszy skład niż te przeznaczone na dzień.

Aby upewnić się, że aktywne składniki kremów i serum, wchłoną się i zadziałają na komórki naszej skóry najpierw należy ją dokładnie oczyścić. Po usunięciu pierwszej warstwy makijażu płynem micelarnym, należy dokładnie oczyścić skórę przeznaczonym do tego żelem lub pianką. Po takim kilkuetapowym oczyszczaniu można nakładać kremy i odżywki na noc.

Kosmetyki do twarzy, które używamy na noc, przede wszystkim mają działanie regenerujące oraz odżywiające naszą skórę. Złuszczają, walczą ze zmarszczkami, nawilżają i odbudowują komórki skóry. Nakładając krem na no możemy bardzo często użyć zarówno produktu przeznaczone do twarzy, jak również rozmaitych serum koncentrujących się zazwyczaj na delikatnej, skłonnej do przesuszania i przedwczesnego starzenia skóry wokół oczu i skóry powiek. Wybierając krem na noc powinnyśmy pamiętać o potrzebach naszej skóry: inne substancje aktywne będą interesowały panią o skórze suchej i cienkiej, inne będą przeznaczone dla skóry trądzikowej, jeszcze inne dla ery normalnej lub naczynkowej. Nie kupujmy bardzo drogiego kremu na noc tylko dlatego, że ktoś go polecił. Najpierw dokładnie poznajmy skórę twarzy i jej specyficzne wymagania.

Za to w przypadku problemów z rzęsami lub brwiami możemy być mniej wybredne. Chłonąca aktywne składniki skóra świetnie poradzi sobie z przyjęciem tak uniwersalnych produktów jak chociażby olejek rycynowy. Na rynku dostępne są jednak znacznie bardziej skoncentrowane produkty, dzięki którym nasze rzęsy ciemnieją, stają się gęste i grube. Spokojnie możemy zainwestować w którykolwiek polecany w internecie, czy na blogach.

Noc to także dobry sposób, by na włosy nałożyć maskę lub olej. Przez kilka godzin snu substancje zawarte w wieloskładnikowej masce lub mieszance drogocennych olei będą miały czas wchłonąć się i zadziałać efektywniej, niż gdybyśmy nałożyły je na kilka minut po prysznicu. Pamiętajmy tylko o odpowiednim zabezpieczeniu włosów i poduszki!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ