Ofert pomocy dla zadłużonych jest sporo, ważne jest tylko czy osoba potrzebująca takiej pomocy posiada komornika, zły wpis do baz danych czy tylko jej dochód ledwo starcza na pokrycie zobowiązań.
W tym ostatnim przypadku znacznie lepiej jest otrzymać korzystną ofertę, ponieważ możemy liczyć na pomoc bankową oferującą nam konsolidację kredytów.
Konsolidacja kredytów jest to pomoc dla zadłużonych oferująca połączenie uprzednio zaciągniętych zobowiązań w jedno. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba zadłużona zyskuje jedną niższą ratę a okres jej spłaty znacznie się wydłuża. Poprzednie pożyczki czy kredyty zostają spłacone a my otrzymujemy dogodne warunki. Jednak musimy pamiętać o tym, że im bardziej nasz okres kredytowania się wydłuży tym większe odsetki będziemy musieli oddać.
Osoby posiadające złą historię kredytową pomocy ze strony banku nie otrzymają, dlatego tak sporo jest na rynku parabanków oferujących pożyczki oddłużeniowe.
Skoki posiadają w swojej ofercie tego typu kredyty, niestety tylko dla osób posiadających nieruchomość pod zastaw oraz stały dochód.
Jeśli posiadamy mieszkanie skoki wypłacą nam kwotę do 70 % jego wartości na pokrycie naszych zobowiązań. Osobiście uważam jednak, że takie rozwiązanie dla osób starszych czy nie posiadających innego miejsca, w którym mogli by zamieszkać nie jest odpowiednie.
W momencie, gdy powinie nam się noga a pożyczka przykładowo wynosiła 40 tysięcy, tracimy dach nad głową o wartości niekiedy przekraczającej 250 000 zł. Osoby decydujące się na ten krok powinny rozważnie podjąć decyzje lub zasięgnąć opinii innych.
Dla osób u których zadłużenie nie przekracza 25000 zł z pomocą przychodzą firmy, których jest kilka na stronach internetowych.
Pierwsza z tych firm oferuje pożyczki do 25 000 zł ze spłatą do 3 lat, włączając kalkulator w głowie od razu wiadomo ile taka rata wraz z odsetkami może wynosić. Wniosek możemy złożyć przez internet lub w oddziale. Firma wymaga dowodu osobistego oraz zaświadczenia o dochodach. Decydując się na pożyczkę musimy być świadomi, że ta firma zabezpiecza się w postaci czeku in blanco, który podstawiają nam do podpisania po akceptacji przez nas ich oferty. Oczywiście nie wiadomo jaką kwotę wpisują na nim w przypadku nie spłacenia kredytu, jednak na forach internetowych jakiś czas temu ludzie opisywali jak łatwo tracili nieruchomości przez tą firmę.
Co do pożyczek udzielanych przez innych pożyczkodawców nie spotkałam się, aż z tyloma negatywnymi wpisami jak w przypadku poprzedniej.
Pożyczki udzielane są tam na takie same kwoty jak w poprzedniej firmie jednak czas ich spłaty jest o rok dłuższy, co jest lepszą alternatywą dla przyszłych potrzebujących. Firmy wymagają również, przedstawienia dochodu ale pożyczkę może otrzymać również osoba bezrobotna.
Warunkiem otrzymania pieniędzy jest tam gwarant. Dlatego jeśli posiadamy taką osobę z rodziny czy przyjaciół lepiej jest skorzystać z takiej możliwości. Musimy jednak pamiętać, że nasz poręczyciel musi mieć czystą historię kredytową, posiadać dochody oraz rachunek bankowy.

sebby.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ