Najczęściej wybieranym kierunkiem studiów jest obecnie informatyka. Taka tendencja nie dziwi, gdyż jest on bardzo przyszłościowy a wykwalifikowani pracownicy w tej dziedzinie należą do najbardziej poszukiwanych.
Studia informatyczne pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu analizy systemów informatycznych, projektowania, eksploatacji sieci komputerowej oraz tworzenia baz danych. Również bardzo duży nacisk kładziony jest na język angielski a w szczególności na specjalistyczne słownictwo. Co w przyszłości pozwoli specjaliście znaleźć pracę nie tylko w swoim kraju ale również poza jego granicami.
Ukończenie studiów informatycznych daje niemal pewność znalezienia pracy w zawodzie. Czy to jako programista, specjalista od tworzenia stron internetowych, administrator sieci czy też jako manager projektów IT.
Studia informatyczne są idealnym wyborem dla osób, które chcą tworzyć nowe technologie oraz informatyczne narzędzia. Ich pasją są nauki ścisłe, mają zdolność abstrakcyjnego myślenia, są osobami twórczymi oraz posiadają zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji.
Informatyka jest kierunkiem, który oferuje szereg specjalności:
– cyberbezpieczeństwo
– tester oprogramowania
– business inteligence
– aplikacje mobilne i platformy internetowe
– programowanie gier i multimedia
– symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie
– zarządzanie projektami IT
– sieciowe systemy operacyjne i systemy baz danych w środowisku chmury
Współcześnie informatyka jest bardzo szeroką dziedziną wiedzy. Jest dyscypliną naukową a także ma związki z działalnością gospodarczą oraz innymi aspektami życiowymi.
Popularnymi działami informatyki są:
– algorytmika
– bezpieczeństwo komputerowe
– administracja sieciowa
– architektura procesorów
– grafika komputerowa
– administracja systemem
– inżynieria oprogramowania
– języki programowania
– informatyka śledcza
– informatyka afektywna
– informatyka medyczna
– programowanie komputerów
– symulacja komputerowa
– sprzęt komputerowy
– systemy informatyczne
– teoria informacji
– sztuczna inteligencja
– webmastering
Informatyka więc jest gałęzią wiedzy, która jest związana z procesami oceny, projektowania, konstrukcji, konserwacji oraz wykorzystania w zakresie takim jak systemy zapamiętywania, przetwarzanie oraz przesyłanie danych, które obejmuje oprogramowanie, sprzęt, aspekty organizacyjne oraz ludzkie a także strefę wpływów, które są związane z działalnością komercyjną, przemysłową oraz polityczną i społeczną.
Także studia informatyczne są bardo ciekawym i przyszłościowym kierunkiem ale również są kierunkiem bardzo wymagającym. Konkurencja na tym kierunku jest bardzo duża ale za to skończenie tego kierunku oprócz oczywiście satysfakcji gwarantuje również bardzo dobre perspektywy zawodowe i ekonomiczne.
Studia na kierunku informatycznym to oprócz części teoretycznej również część praktyczna w postaci laboratoriów oraz konserwatoriów, które pomagają w przyswojeniu właśnie tych jakże istotnych umiejętności praktycznych.
Także studia informatyczne to inwestycja na przyszłość i warto rozważyć ich wybór.

novapr.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ