Co roku tysiące osób wyjeżdża na wakacje. Nie jest to żadna nowość, dzieje się tak od wielu wielu lat. Kiedyś większość osób spędzała wakacje w rodzimym kraju. Teraz coraz bardziej popularne robią się kraje południa Europy oraz kraje egotyczne. Takie wakacje nie są dużo droższe, a mamy zapewnioną prawie na pewno ładną pogodę przez cały wyjazd. Zagraniczne wycieczki stały się tak bardzo popularne, że wiele osób zapomina o tym, że w Polsce również jest wiele destynacji wartych uwagi

Mazury – wakacje
Pierwszym kierunkiem godnym polecenia są mazury – wakacje w tej krainie na pewno będzie można zaliczyć do udanych. Nie bez kozery to własnie ten region nazywany jest Krainą Tysiąca Jezior – wspaniałe widoki, odpoczynek wśród natur, wiele miejsc jeszcze nie odkrytych i przez to bardzo ciekawych, jak również krystalicznie czyste powietrze – to atuty nie do pobicia. Bardzo liczne jeziora są okazją do aktywnego wypoczynku – można pływać, żeglować, łowić ryby, jak również plażować czy grać w siatkówkę plażową. Nie musimy się martwić o to, że nie starczy nam miejsca na parawan, gdyż parawany nad jeziorem nie są konieczne. Swój azyl znajdą tutaj również fani windsurfingu czy kitesurfingu, a także nart wodnych. Większość przystanie jest bogato wyposażona w sprzęt wodny. Jeśli chodzi o noclegi, możemy wybierać pomiędzy bardzo licznymi agroturystykami o zróżnicowanym standardzie, jest również możliwy nocleg w hotelu. Wieczorami swoje podwoje otwierają liczne tawerny, w których można napić się lokalnych specjałów i posłuchać szant. Mazury to również kraina lasów, raj dla fanów zbiorów runa leśnego, takich jak maliny czy jagody, a także dla grzybiarzy. Coraz bardziej zachęca infrastruktura ścieżek rowerowych, dzięki której można bezpiecznie poruszać się na jednośladach.

Wybrzeże – wakacje
Nieodmiennie kierunkiem wielu osób podczas wakacji jest nasze polskie morze – Bałtyk. Co prawda nie nagrzewa się ono do takiej temperatury, jak morza na południu Europy, jednakże piękno polskich plaż jest nie do pobicia. Wciąż można również znaleźć miejscowości i plaże mniej uczęszczane, na których nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca do rozłożenia koca i rozbicia parawanu. Nad morzem możemy liczyć na obecność wyśmienitego lokalnego jedzenia – świeża ryba kusi z wielu lokali. Podobnie jak na Mazurach, jeśli chodzi o noclegi, mamy do wyboru zróżnicowane pod względem cenowym i pod względem wyposażenia. Nocleg można znaleźć już od trzydziestu-czterdziestu złotych, jednak będzie on oddalony od plaży, więc trzeba przygotować się na dłuższy spacer. Jednocześnie możemy wybierać spośród bogatej oferty trzy- cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, położonych nierzadko przy samej plaży.

Planując tegoroczny wypoczynek warto wziąć pod uwagę również kierunki w Polsce. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla osób bojących się lotów samolotem. Wiele prawdy jest w powiedzeniu „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Może warto wybrać polskie wybrzeże lub Mazury – wakacje będą na pewno niezapomniane.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułParyż – wycieczka
Następny artykułPodróże do Ameryki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ