Ocieplanie dachu. Zabezpieczenie domu przed „uciekaniem” ciepła to nie tylko ocieplenie ścian styropianem czy wymiana okien na szczelniejsze. Jak zapewne wszyscy wiemy ciepło unosi się do góry. Dlatego bardzo ważnym elementem ocieplania domu jest dach.
Bardzo popularną metodą jest ocieplanie za pomocą wełny mineralnej. Taki rodzaj ocieplenia można zrobić samemu – wystarczy odrobina wiedzy i odporności na strasznie gryzącą watę szklaną. Jednak nikt nie powiedział, że taki rodzaj uszczelniania dachu jest najefektywniejszy. Na rynek wolnym tempem wchodzi ocieplanie pianką pur. Jest to na chwilę obecną dość mało popularna metoda jednakże pod wieloma względami przewyższa standardową wełnę mineralną. Współczynnik zatrzymywania ciepła jest znacznie wyższy niż u waty. Na dodatek pianka pur nie obciąża za bardzo dachu (pianka często jest lżejsza nawet sześć razy od wełny).
Niestety każda metoda ma swoje minusy. Pianka pur musi być natryskiwana przez specjalną ekipę fachowców przez co i tak wysoka cena rośnie jeszcze bardziej.

pchelki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ