Gdy na zewnątrz temperatura rośnie i zmieniają się kolory, kobiety również pragną zmian. Okres pomiędzy zimą i wiosną to idealny czas na zmianę swoich nawyków pielęgnacyjnych i dopasowanie makijażu do typu urody. Dziś prezentujemy wskazówki dla blondynek.

Jaką blondynką jesteś?

Zgodnie z analizą kolorystyczną, panie o jasnym kolorze włosów mogą należeć odpowiednio do ciepłego lub chłodnego typu urody: ciepły typ to wiosna, chłodne jest lato. Blondynka o złotawym, pszenicznym odcieniu włosów, piegach i zielonkawych oczach będzie wiosną, jeśli twoje włosy są raczej szarawe, popielate, a oczy szare lub niebieskie to prawdopodobnie jesteś latem. Choć makijaż dla każdej blondynki zawiera pewne cechy wspólne, to w zależności od swojego typu urody powinnyśmy wybierać ciepłe lub chłodne odcienie szminek, róży i cieni do powiek.

Wiosną natura górą

Wraz z końcem zimy i przedwiośnia powinnyśmy zrezygnować zarówno z ciężkich podkładów, jak i intensywnego, wieloetapowego makijażu oka. Świeży i promienny wygląd cery powinien być twoim priorytetem. Postaraj się dobrać idealny podkład do swojej jasnej cery, niech nigdy nie będzie on ciemniejszy! Zbyt jasny może delikatnie utlenić się i idealnie dopasować do twojej karnacji, zbyt ciemny zawsze będzie wyglądał groteskowo. Możesz także całkowicie zrezygnować z podkładu i użyć jedynie korektora do maskowania niedoskonałości i lekkiego kremu BB. Policzki jasnowłosej kobiety będą pięknie wyglądały delikatnie pociągnięte różem w odcieniu morelowym lub brzoskwiniowym (dla pań o ciepłej kolorystyce) lub malinowym (dla typów chłodnych).
O ile nie cierpisz na nadmiar produkcji sebum, podaruj sobie puder. Spróbuj zastąpić go łagodnym rozświetlaczem, lub zainwestuj w krem BB lub podkład dający efekt „wilgotnej”, ale zdrowo i świetliście wyglądającej skóry.

Wiosną możesz śmiało zrezygnować z ciężkich cieni do powiek albo z czarnego tuszu do rzęs. Postaw na naturalne, zdrowo wyglądające rzęsy, które możesz oczywiście pociągnąć pogrubiającym, czy wydłużającym tuszem, postaraj się jednak nie osiągnąć zbyt dramatycznego efektu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ