Lustro, chociaż wymaga szczególnej uwagi przy czyszczeniu, jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Bez lustra w łazience nie nałożymy na twarz kremu, pudru, nie ułożymy włosów. W dużym lustrze w korytarzu sprawdzimy, jak wyglądamy w dobranym stroju. Jednak lustra mają jeszcze jedną funkcję: powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Jak i gdzie je montować, by niewielkie mieszkanko wydawało się przestronne?

Łazienka i sypialnia
Jeśli nasza łazienka jest niewielka, warto zamontować w niej duże lustro. Oczywiście niezbędne ono jest nad umywalką, ale możemy dodatkowo wykorzystać to, że nadaje pomieszczeniu głębi i zastosować dwa lustra – pod kątem 90 stopni albo montując duże tafle po dwóch przeciwnych stronach. Pierwsza opcja bardzo powiększy wnętrze, druga pozwoli dodatkowo na układanie włosów – stojąc przed jednym z lustrem, będziemy widzieli w drugim swoje odbicie z drugiej strony. Wygodne lustro, to lustro wielkie, takie, w którym można się przejrzeć w całości. Najlepiej jeśli będzie zamontowane tam, gdzie się ubieramy – w sypialni i/lub w korytarzu. Jeśli miejsca jest mało, a chcemy zmieścić dużą szafę, najlepsza będzie ta z lustrzanymi, ale rozsuwanymi drzwiami.
Jaśniejszy salon
Powiększyć lustrem możemy też przestrzeń w dużym pokoju. W tym przypadku lustro powinno być powieszone na ścianie, w ładnej, bardzo ozdobnej ramie. Może w ten sposób zastąpić obraz. W salonie lustra wieszamy nad komodą, w miejscu, w którym zapalamy świece, dzięki temu blask świec odbija się i jeszcze bardziej ociepla wnętrze. Lustro świetnie też wygląda nad kompletem wypoczynkowym, na wysokości ok. 1,7 metra nad podłogą. Nie powinno się jednak wieszać go w taki sposób, aby było widoczne z kanapy. Jeśli będziemy odbijać się w lustrze, będziemy mieć wrażenie, że ktoś nas obserwuje.

Jeśli nie mamy pewności, jak rozmieścić lustra, możemy poprosić o pomoc projektanta wnętrz.

student-zarabia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ