W dzisiejszej dobie, każdy używa komputera. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, współczesne technologie są mocno rozwinięte i każdy chętnie z nich korzysta. Komputer jest wykorzystywany w różnych celach i podstawową obsługę komputera zna każdy. Jeśli jednak chce się poznać nieco więcej tajników używania komputera, to warto zapisać się na zajęcia z obsługi komputera. Można się na nich nauczyć wielu ciekawych rzeczy, które mogą się w przyszłości przydać.
Lekcje informatyki
Takie zajęcia są prowadzone w różnych miastach, mniejszych i większych, są one skierowane do każdej osoby, która chce się czegoś więcej nauczyć o komputerach. Na takich zajęciach poznaje się różne zagadnienia, w tym na przykład jak sprawdzić czyjeś ip. Są na to dwa sposoby, można poszperać w ustawieniach komputera i znaleźć informację o numerze ip własnego komputera. Jednak jest to dosyć skomplikowana kwestia. Ale jest też na szczęście prostsza metoda, a mianowicie są strony internetowe, gdzie po wejściu od razu wyświetla się informacja jaki numer ip ma nasz komputer. Co więcej na takiej stronie można też sprawdzić numer ip innych komputerów, co może być bardzo przydatne. To proste i szybkie, nie trzeba nic szukać ani kombinować, nic więc dziwnego, że na zajęciach z informatyki te kwestie są szczegółowo omawiane. W Internecie jest kilkadziesiąt takich stron internetowych, poświęconych tematyce ip, każdy więc bez problemu na nią trafi. Można na nich sprawdzić swój własny numer ip, numer ip innego komputera, dowiedzieć się co to jest ten numer ip i jak powinien wyglądać. Aby sprawdzić numer ip innej osoby, wystarczy mieć z nią jakiś kontakt internetowy. Wystarczy messenger, chat czy inna forma komunikowania się przez Internet. Już dzięki jednej rozmowie, można namierzyć czyjeś ip. Wszystkie komputery podłączone do sieci lokalnej mają numer ip. Dlatego bez problemu można po tym numerze zlokalizować daną osobę, dzięki jej komputerowi. Nie zajmuje to dużo czasu, dlatego wiele osób z takiej możliwości korzysta. Także różnego rodzaju służby i policja, korzysta z lokalizacji numerów ip, tropiąc w ten sposób przestępców internetowych i nie tylko.
Korzystanie z zajęć internetowych, często jest bezpłatne. Są specjalne zajęcia dla osób na poziomie podstawowym, jak i na poziomie rozszerzonym. Są też zajęcia dla starszych osób, które chcą się podszkolić w obsłudze komputera. Jak więc widać w takich zajęciach warto wziąć udział, bo każdemu przyniosą one korzyści i można z nich wiele dobrego wynieść na całe życie.

anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ