Przygotowania do ślubu wymagają wiele czasu i energii. Trzeba pamiętać o całej masie czynności i zadań. Jedną z nich jest przygotowanie ślubnych zaproszeń dla naszych gości. A skoro już o gościach mowa, to pomyślmy zawczasu o małych podarunkach dla bliskich.

Zaproszenia na ślub
Forma zaproszenia na ślub i wesele jest bardzo ważna. Jej wybór świadczy o naszym szacunku do gości. Oczywiście zawsze powinniśmy wręczać zaproszenie na ślub osobiście. To najbardziej pożądana forma, bo w ten sposób okazujemy naszym bliskim, rodzinie i przyjaciołom, że ich obecność na naszej uroczystości będzie dla nas bardzo ważna. To miły gest w stronę wszystkich gości.

Może się oczywiści zdarzyć, że mamy bliskich, którzy mieszkają na tyle daleko, iż osobista wizyta nie jest po prostu możliwa z dnia na dzień. W takiej sytuacji można rzecz jasna spróbować opcji telefonicznej. Zawsze jednak powinna to być rozmowa, a nie wiadomość czy mail. Taka forma to wyraz ignorancji,a tego przecież nie chcemy.

Jeśli chodzi o zaproszenia papierowe, to możliwości są dziś wręcz nieograniczone. Z łatwością możemy znaleźć w sieci firmę, która zajmie się przygotowaniem zaproszeń pod nasze osobiste dyktando. Można oczywiście skorzystać z gotowych szablonów, których ilość może przyprawić o ból głowy. Zdecydowanie każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustom. Al nawet jeśli jakimś cudem, nic nas nie zadowoli, graficy bez problemu dostosują szablony do naszych wymagań lub stworzą coś zupełnie nowego.

Modne jest również wykonywanie zaproszeń własnoręcznie. Coraz więcej młodych się na to decyduje, bo to okazja do cięcia kosztów. A takie zaproszenia cieszą chyba najbardziej.

Prezenciki dla weselnych gości
Prezenty dla gości weselnych to coraz bardziej popularna u nas forma podziękowania za udział w naszej uroczystości. Trzeba przyznać, że to naprawdę bardzo dobry pomysł, który może sprawić, że nasi goście zapamiętają ten wyjątkowy dzień, i po latach będą wspominać go z radością i sentymentem. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki to będzie podarek.

Prezenty dla gości maja bardzo różna formę. Niektórzy ograniczają się jedynie do małego, słodkiego podarunku. Takim popularnym upominkiem są np. wszelkiego rodzaju czekoladki, pralinki, lizaczki, cukierki. Bardzo często są one zapakowane w specjalnie personalizowane pudełeczka ze zdjęciem bądź inicjałami młodej pary. Chyba najczęściej młodzi decydują się na krówki, ponieważ są uniwersalne, każdy je lubi. A poza tym są przepyszne. Tym bardziej, że wybór smaków jest ogromny. Można ograniczyć się do zwykłych krówek o głębokim smaku toffi, ale równie pyszne będą karmelki o smaku czekolady, wanilii, z dodatkiem soli, lub orzechów.

Idealnym prezentem dla gości będą również wszelkiego rodzaju drewniane plakietki, magnesy na lodówkę, małe, urocze kubeczki, albo słoiczki miodu ub domowego dżemu. Wszystko zależy od stylu w jakim urządzone jest wesele. W przypadku bardziej tradycyjnych uroczystości domowe wyroby będą bardzo na miejscu. Zaś bardziej nowoczesne imprezy skomponują się z inną formą prezentów.

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ