Oprócz Pary Młodej druhny to jedne z najważniejszych bohaterek ceremonii. Ich rolą jest pomoc Pannie Młodej w czasie samego ślubu i wesela, a także w przygotowaniach. Oznacza to, że bardzo często są osoby, które przykuwają dużo uwagi. Nic więc dziwnego, że strój druhny budzi duże zainteresowania. Sukienka dla świadkowej musi być bowiem elegancka i wyjątkowa, a jednocześnie nie powinna przyćmić Panny Młodej. Zobacz jak wybrać sukienkę dla druhny.

Dopełnienie Panny Młodej

Sukienka dla druhny  powinna nie tylko wpisać się w najnowsze trendy w zakresie sukienek wizytowych, ale również być ściśle związana z wyglądem sukni Panny Młodej i harmonizować z nią. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie takiego stroju, który nawiązuje do sukienki głównej bohaterki uroczystości. Tak samo powinna wyglądać kwestia fryzury, makijażu czy bukietu dla świadkowej. Należy jednak zadbać, aby stylizacja druhny nie była zbyt strojna i bardziej bogata od tej, która wybierze Panna Młoda. Kompletując strój dla druhny, warto też pamiętać o wygodzie i komforcie, w czasie wesele czeka ją wiele zadań, dlatego najlepiej jest unikać obcisłych sukienek krępujących ruchy oraz butów na bardzo wysokim obcasie. Styliści radzą także, aby sukienki dla druhen nie były w kolorze białym (lub bardzo jasnym np. kremowym), czarnym czy czerwonym. W dobrym guście jest także wyeliminowaniem dużych dekoltów oraz jeżeli ślub odbywa się w kościele dopasowanie do sukienki żakietu lub bolerka zakrywającego ramiona.

Kiedy druhen jest kilka…

Coraz częściej polskie wesela czerpią z amerykańskich tradycji. Jednym z popularniejszych trendów jest to, że Panna Młoda nie posiada tylko jednej druhny, ale kilka. Wtedy wybór sukienek dla druhen nie jest już taki łatwy, bowiem każda z pań pełniących tę zaszczytną rolę wygląda lepiej w innym modelu i fasonie. Nie oznacza to jednak, że sukienki dla druhen muszą znacznie się od siebie różnić. W tej sytuacji kluczem do sukcesu jest znalezienie jednej cechy wspólnej sukienek dla druhen.

Sukienki dla druhen: różne kroje- ten sam kolor

Jeżeli druhny różnią się od siebie figurą i typem urody, fason sukienek należy dopasować ściśle do nich – warto pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego kroju, korty pasuje wszystkim. Aby jednak nie wyglądały one jak zwykli goście weselni, można zdecydować się na jeden kolor sukienek dla druhen. Tutaj możliwości wyboru jest bardzo dużo. Kolor sukienek dla druhen może korespondować z motywem przewodnim wesela lub z dodatkami, jakie będzie nosiła Panna Młoda.

Sukienki dla druhen: jeden krój – różne kolory

Jeśli wszystkie druhny są mniej więcej takiej samej postury, można pokusić  się o ten sam krój sukienek dla druhen. Ciekawym urozmaiceniem takich strojów dla druhen jest zastosowanie kilku kolor sukienek. Każda może być o zupełnie innej barwie lub też mogą się różnić od siebie tylko odcieniami  np. od pastelowego różowego do mocnego różu, a nawet fioletu.

Jak wybrać sukienki dla druhen?

Sukienka dla druhny tak samo, jak suknia dla Panny Młodej wymaga przymiarki, dlatego, zanim zdecyduje się na wybrany model stroju, warto wybrać się do sklepu i zobaczyć jak będzie prezentowała się na żywo. Sukienek dla druhen można szukać w sklepach z sukniami ślubnymi albo też (co zazwyczaj jest tańszą opcją) w sklepach z sukniami koktajlowymi/ wieczorowymi. Wybór jest przeogromny i na pewno uda się znaleźć się te idealne.

Kto płaci za sukienki dla druhen?

W zwyczaju jest, że koszt sukienek dla druhen ponosi Panna Młoda, szczególnie jeśli w chce ona, aby były one ubrane według jej wizji. Często stosowanym rozwiązaniem jest także rozłożenie kosztów 50/50 – np. Panna Młoda płaci za materiał, a druhny za szycie. To rozwiązanie jest często stosowane, jeśli druhny samodzielnie mogą wybrać fason sukienki.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ