Większość kobiet ma ten sam problem – otwierając swoją szafę, stwierdza, że nie ma się w co ubrać. Stwierdzenie to jest zupełnie nieadekwatne do posiadanej garderoby, wypowiadamy je, nawet kiedy szafa pęka w szwach. Jednak nie wszystkie ubrania nadają się do założenia. Jedne się już znudziły, inne są za małe lub za duże, jeszcze inne zostały kupione pod wpływem chwili i zupełnie nie pasują do sylwetki. Wszystkie te ubrania najlepiej byłoby wyrzucić, ale ich szkoda. Pomoc w zagospodarowaniu tych ubrań oferują internetowe serwisy wymiany ubrań. Bezgotówkowa wymiana ubrań pozwana szybkie pozbycie się niechcianych elementów garderoby i odświeżenie jej. Zobacz jak wymieniać się ubraniami w Internecie.

Internetowe serwisy wymiany ubrań

W Polsce działa co najmniej kilka internetowych serwisów wymiany ubraniami. Z ich odszukaniem nie ma większych problemów. Na większości z nich rejestracja jest bezpłatna, ewentualną symboliczną opłatę należy ponieść za weryfikację danych, które mają uwiarygodnić profil. W serwisach tych tworzy się własne konto, na którym wstawia się zdjęcia przedmiotów, które chce się wymienić na inne. Niemal wszystkie serwis wymiany ubrań mają wprowadzoną możliwość dodawania komentarzy i oceniania zawartej transakcji.

Na czym polega wymiana ubraniami w Internecie?

Wymiana ubraniami w Internecie odbywa się w formie bezgotówkowej. Jeśli twoje ubranie spodoba się drugiej osobie, proponuje ona wymianę na jedną ze swoich rzeczy, które są wystawione na jej profilu. Do wymiany dochodzi, kiedy ty wybierzesz, jakiś z jej przedmiotów. Następnie następuje wymiana danych do wysyłki, a na kolejnym etapie wysyłka rzeczy poczta lub kurierem. Możliwy jest również odbiór osobisty, jeśli dwie strony wyraziły na to zgodę. W przypadku wysyłki poczta dla bezpieczeństwa należy zrealizować za pomocą listu poleconego lub paczki, wtedy będzie się posiadało potwierdzenie nadania i w przypadku zagubienia przez pocztę przesyłki jest szansa na złożenie reklamacji. Po zakończonej wymianie, czyli jak nowe rzeczy dotrą do właścicieli, dobrze jest zostawić komentarz po transakcyjny.

Jak wymieniać się w Internecie ubraniami?

Wymiana ubrań w Internecie jest jak ich kupowanie, tylko że bez prawa do zwrotu. Wiele osób wymieniających się nie akceptuje zwrotów, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi opłatami za przesyłki. Stąd też decydują się na taką formę odświeżenia swojej szafy, dobrze jest dokładnie sprawdzić wymieniającą oraz oferowaną przez nią rzecz. W tym celu należy zweryfikować komentarze znajdujące się na jej profilu, a także poprosić o dodatkowe zdjęcia ubrana, potwierdzić czy nie posiada żadnych wad oraz dopytać o rzeczywiste wymiary. Z daleka należy omijać oferty, które prezentują tylko zdjęcia katalogowe ubrania. Sama wystawiając ubrania na wymianę, również staraj się je jak najlepiej opisać oraz dodać rzeczywiste zdjęcia oddające wygląd stroju.  W trakcie wymiany nie warto też ukrywać wad przedmiotu, jeśli okaże się, że oszukujemy, możemy liczyć nie tylko na nieprzyjemny komentarz, ale i problemy z prawem.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ