Zaproszenie na ślub i wesele dla każdego gościa oznacza pewne przygotowania. Nie ograniczają się one tylko do kupna prezentu Młodej Parze, ale także obejmują zadbanie o swój wygląd. O ile Panowie mają sprawę ułatwioną, ponieważ obowiązkowym strojem dla nich jest garnitur, ewentualnie bardziej elegancki frak, o tyle w sprawie Pań wybór nie jest taki łatwy. Idealna sukienka na wesele wymaga wielu poszukiwań i zastosowania się do zasad dress codu. Zobacz jak wybrać idealną sukienkę na wesele.

Idealna sukienka na wesele – czyli jaka?

Idealna sukienka na wesele powinna spełniać co najmniej kilka warunków. Przede wszystkim powinna być elegancka i praktyczna, tak aby można było się w niej bawić do białego rana. Po drugie sukienka na wesele musi być zgodna z zasadami dress codu i absolutnie nie przyćmiewać stroju Panny Młodej. Na koniec można dodawać, że powinna ona również być modna.

Jak dobrać sukienkę na wesele?

Sukienka na wesele jest najczęściej elegancką, koktajlową kreacją. Dziś na to wydarzenie nie zakłada się strojnych sukni balowych, ciężkich i brokatowych – do samej ziemi. Kreacja na wesele powinna być również dopasowana do typu urody, stylu oraz figury. Należy kierować się zasadami skromnej elegancji. Zbyt krzykliwe stroje, odsłaniające dużo ciała i opinające je nie są mile widziane. Uważnym trzeba być również przy doborze koloru sukienki na wesele.

Biała sukienka na wesele. Jaki kolor sukienki wybrać na wesele?

O ile kroje sukienek na wesele nie budzą takiej kontrowersji, o tyle jej kolor jest przedmiotem wielu sporów. Kolor kreacji w zasadzie jest bardzo istotny. Styliści podpowiadają, aby unikać koloru białego oraz jasnych odcienie np. ecru czy kremowego. Te barwy zarezerwowane są dla Pani Młodej. Szczególnie takich kolorów sukienki na wesele należy unikać, jeśli chce się założyć długą kreację do ziemi. Wiele osób źle postrzega również czarne sukienki na wesele. Jeśli koniecznie chce się założyć małą czarną najlepiej połączyć ją z kolorowymi dodatkami, które ożywią stylizację. Najlepiej jednak wybierać sukienki kolorowe, w pastelowych odcieniach np. różowym, niebieskim czy fioletowym.

Długość sukienki na wesele

Moda na sukienki maxi sprawiła, że coraz częściej to właśnie one występują jako weselne kreacje. Długa sukienka w odpowiednim fasonie jest eleganckim i dobrym wyborem, ale tylko wtedy, kiedy Panna Młoda również zdecyduje się na kreację do ziemi. Zasady weselnego dress codu mówią, że sukienki gości nie powinny być dłuższe niż Panny Młodej.

Z długością kreacji weselnej nie można też przesadzić w druga stronę. Za krótka sukienka będzie wyglądać wulgarnie i budzić zbytnią sensację, co więcej może przeszkadzać podczas tańca. Dlatego też za optymalną długość sukienek na wesele uznaje się midi.

Dodatki do sukienki na wesele

Sama sukienka to jednak nie wszystko. Aby wyglądać z klasą, konieczne jest dobranie odpowiednich dodatków. Podstawa to torebka i buty, a także, jeśli sukienka nie posiada rękawów żakiet/bolerko, które założy się w kościele. Dodatki do sukienki na wesele trzeba dobrać tak, aby do niej pasowały kolorem i style.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ