Sukienka to podstawowy element kobiecej garderoby. W szafie powinna mieć ją obowiązkowa każda pani. Jest ona idealnym strojem na formalne wyjście, do pracy, na randkę, a nawet na spotkanie z przyjaciółmi. Aby dobrze w niej wyglądać, trzeba jednak zadbać o to, aby sukienka była dopasowana do figury właścicielki oraz jej typu urody. Zobacz jak dobrać sukienne do figury.

Sukienka dla figury gruszki

Panie o figurze gruszki charakteryzują się szczupłą górą i masywnym dołem. Kupując sukienkę, powinny one skupić się na wyeksponowaniu zgrabnych ramion oraz odciągnięciu uwagi od zbyt masywnych bioder. Idealną sukienką dla figury gruszki będzie ta odsłaniająca ramiona i posiadająca głęboki, ale wąski dekolt, najlepiej w formie trójkąta. Zrównoważy to proporcje pomiędzy ramionami a biodrami.  Dodatkowym zabiegiem, który w tym pomoże, jest założenie do sukienki masywnego naszyjnika lub dużych kolczyków.

U pań o figurze gruszki sprawdza się również sukienki z lejącym się dołem lub w kształcie litery A. Pomogą one wyszczuplić biodra. Gruszki posiadają również mocno zarysowaną i wartą podkreślenia talię. Stąd też dobrym wyborem będą sukienki z paskami i innymi elementami dekoracyjnymi w okolicach pasa. Dobierając sukienkę do figury gruszki, należy unikać tych jedno lub dwukolorowych oraz tych ze zbyt dużymi nadrukami.

Sukienka dla figury rożek

Sylwetka określona mianem rożka oznacza, że posiada się wydatny biust, szerokie ramiona oraz szczupłe nogi i biodra. Wybierając sukienkę dla figury rożka, należy więc zadbać o to, aby równoważy i zharmonizować całą sylwetkę. Pomogą w tym sukienki z dekoltem w kształcie litery V oraz serca. Dobrym pomysłem są również krótkie rękawy oraz ramiączka typu spaghetti. Sukienki dla figury rożka powinny mieć lejący się dół oraz być utrzymanie w fasownie A. Ozdobne detale powinny znajdować się poniżej tali. Panie o figurze rożka powinny unikać natomiast sukienek bez ramiączek oraz tych z bufiastymi rękawami i poduszkami.

Sukienka dla figury  klepsydry

Wyraźne wcięcie w tali oraz niemal zrównoważone biodra i biust posiadają kobiety o figurze klepsydry. Powinny one wybierać sukienki wyraźnie podkreślające talię, natomiast unikać krojów luźnych, z zabudowanymi dekoltami i golfami.

Sukienka dla figury jabłka

Kobiece krągłości w środkowych częściach ciała i brak wyraźnie zarysowanej talii charakteryzują figurę jabłka. Panie o taki sylwetce powinny postawić na sukienki z delikatnych, lejących  się tkanin, najlepiej drapowane.  Idealną sukienką dla figury jabłka jest ta kopertowa, która podkreśla biust i tworzy wcięcie w talii. Równie dobre spisze się sukienka kształcie litery A, która nada objętości dolnym partiom ciała. Sukienki dla sylwetki jabłka powinny mieć też dekolt w kształcie litery V.

Dobranie sukienki do figury nie jest prostym zadaniem. Oprócz tego, aby leżała ona idealnie konieczne jest też znalezienie właściwego kolory, który będzie dobrze korespondowała z karnacją oraz barwą włosów i oczów. Mimo wszystko warto poświęcić trochę czasu i znaleźć sukienkę idealną, będzie ona pomocna w wielu sytuacjach.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ