Decyzja o zainwestowaniu w fotowoltaikę najczęściej poprzedzona jest dokładną analizą oraz szukaniem odpowiedzi na wiele pytań. To całkiem zrozumiałe, że chcesz podjąć jak najlepszą decyzję i mieć pewność, że inwestycja w panele słoneczne przyniesie Ci korzyści. Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które dotyczą fotowoltaiki https://suncrew.pl/fotowoltaika-wabrzezno/.

Jak działają panele słoneczne?

Mimo że działanie instalacji fotowoltaicznej może wydawać się wielu osobom skomplikowane, to wcale tak nie jest. Cała instalacja PV składa się z paneli, konstrukcji podtrzymującej, instalacji elektrycznej oraz inwertera. W momencie, gdy pierwsze promienie słoneczne dotrą do modułów fotowoltaicznych, instalacja rusza do pracy i zaczyna produkować energię elektryczną. Panele słoneczne wytwarzają prąd stały, który przesyłany jest do inwertera, a tam zamieniany jest na prąd zmienny. Taka energia może być wykorzystywana do zasilania urządzeń w domu i ma parametry zbliżone do prądu z sieci. Instalacja PV działa od wschodu do zachodu słońca, a nadwyżki energii, którą wyprodukowała, możesz wykorzystywać w sytuacjach większego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Czy panele słoneczne mogą być zacienione?

Instalacja fotowoltaiczna nie powinna znajdować się cały czas w zacienionym miejscu, ponieważ utrudnia jej to osiągnięcie największej wydajności. Promienie słoneczne powinny padać na moduły bezpośrednio, aby te mogły wytwarzać wystarczającą ilość energii elektrycznej dla Twojego domu. Monterzy ocenią Twoją indywidualną sytuację i zaproponują najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu. Pamiętaj, że instalacja może być montowana nie tylko na dachu, ale także na gruncie i specjalnych słupach.

Jak długo działają panele słoneczne?

Większość instalacji fotowoltaicznych objęta jest 25-letnią gwarancją. To bardzo długo, a warto wziąć też pod uwagę fakt, że instalacje fotowoltaiczne mogą działać dłużej, niż zakłada gwarancja. Oznacza to, że swoją inwestycją będziesz cieszyć się przez długie lata, w ciągu których przyniesie Ci ona mnóstwo oszczędności.

Ile kosztuje instalacja PV?

Cena takiej instalacji zależy od wielu czynników i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na to ile będzie Cię kosztować fotowoltaika Wąbrzeźno, ma wpływ  m. in. moc instalacji, jej wielkość oraz komponenty, z których jest wykonana. Jednorazowo może to być dość spory koszt, jednak pamiętaj, że płacisz raz, a później przez kilkadziesiąt lat możesz cieszyć się niskimi rachunkami za energię elektryczną od dostawców prądu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ