Fototapety i obrazy do dekoracji wnętrz

0
1299

Bardzo lubimy dekorować wnętrza, ale nowe mieszkania najczęściej powierzamy profesjonalnym projektantom wnętrz. Jeżeli chcemy dokonać tylko niewielkich zmian, robimy to samodzielnie, a najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są dekoracje.

Współczesne wnętrza mieszkalne nie są zbyt duże, dlatego dekorując je staramy się jednocześnie nie zajmować przestrzeni. Dekoracje, które przeszkadzałyby w codziennym użytkowaniu salonu lub sypialni szybko zostałyby usunięte. W ten sposób wrócilibyśmy do punktu wyjścia. Najlepszym miejscem na dekoracje są ściany, a więc ozdobne kinkiety, płaskorzeźby, fototapety, obrazy, a w pokojach młodzieżowych również plakaty. Największy potencjał mają dekoracje wytwarzane metodą wydruku wielkoformatowego, czyli fototapety i obrazy.

Fototapeta to wdzięczna dekoracja, zwłaszcza ta, którą można wydrukować na zamówienie, ale jej zastosowania wymaga sporo wiedzy i doświadczenia. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że jest to bardzo duży wydruk ze zdjęcia cyfrowego (albo grafiki). Inaczej postrzegamy małe zdjęcie na ekranie komputera, a inaczej duży wydruk na całą ścianę o wymiarach liczonych w metrach. Motyw na fototapetę to pewna całość, kompozycja, która przeniesiona na ścianę powinna również wyglądać dobrze. Dlatego zdjęcie na fototapetę musi być wybrane starannie. Zazwyczaj zdjęcie przed wydrukiem można kadrować, co oznacza, że do wydruku wybierany jest najciekawszy fragment. Pozwala to również na unikanie sytuacji, w której ważne fragmenty fototapety będą zasłonięte przez meble. Jeżeli nie da się tego uniknąć to trzeba rozważyć zmniejszenie fototapety i zrezygnować z naklejania jej na całą ścianę. Zyskujemy tyle, że fototapeta nie będzie zasłonięta, a przy okazji cena będzie znacznie niższa. Trzeba również uważnie dobierać motyw pod względem kolorystyki. Niewielki kolorowy kwiat na zdjęciu może mieć pół metra wielkości na fototapecie. A jeśli będzie ich kilka, a kolor będzie bardzo intensywny? Taka fototapeta ożywi pomieszczenie, ale czasem na dłuższą metę będzie nie do zniesienia. Co jeszcze trzeba brać pod uwagę wybierając motyw fototapety? Oczywiście gusty domowników i to może być najtrudniejsze do pogodzenia. W każdym razie nie mamy co liczyć na szybki wybór zdjęcia do wydruku, co wcale nie jest takie złe. Wybierając przez kilka dni oswajamy się z motywami, nasz pogląd na tę sprawę zmienia się, a w efekcie wybór jest przemyślany (więcej – www.fototapeta24.pl/fototapeta).

Fototapeta

Fototapeta bardzo mocno ingeruje we wnętrze, narzucając swój styl. Jeżeli potrzebujemy bardziej dyskretnej dekoracji wybierzmy obrazy drukowane również na zamówienie w tej samej technologii. Ten sam motyw, który nie nadaje się na fototapetę, może wyglądać doskonale na obrazie. Możemy w większym stopniu sterować wymiarami obrazu, dobierając jego wielkość i kształt do potrzeb. Duży obraz jest zauważalną dekoracją mającą wpływ na postrzeganie pomieszczenia. Z kolei mały obrazem jest wypełnieniem pustego miejsca na ścianie, widzimy go, ale tylko jako uzupełnienie. Wybierając obraz możemy zamówić wydruk na płótnie naciągnięty na blejtram albo obraz drukowany na papierze i oprawiany w ramki (przykładowe obrazy – www.fototapeta24.pl/obraz).

Decydując się na dekorację z użyciem fototapet lub obrazów sprawdźmy najpierw gotowe aranżacje publikowane w internecie. Jest ich bardzo dużo i mogą stanowić dla nas inspirację. Nie kopiujmy gotowych rozwiązań, raczej spróbujmy własnych sił wzorując się na przykładach z internetu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ