Dlaczego warto zwrócić uwagę na manicure tytanowy?

0
910
Dlaczego warto zwrócić uwagę na manicure tytanowy?

Modny był już  manicure japoński, klasyczny, biologiczny i hybrydowy. Teraz nadszedł czas na manicure tytanowy. Jest wykonywana tylko w profesjonalnych i certyfikowanych salonach kosmetycznych. Lampy UV nie są już używane do utwardzania lakieru do paznokci. Dzięki temu skóra jest zdrowsza, a paznokcie wzmocnione. Jest bezpieczny od innych rodzajów manicure.

Nowoczesny manicure

Nowe metody i trendy w kosmetologii pojawiają się często, a część z nich dotyczy właśnie manicure. Oczywiście niektóre trendy odnoszą sukces, a inne szybko przemijają. Studio Paznokci Ideale Eliza Nowosadzka-Czubaj stosuje tylko sprawdzone techniki. Manicure tytanowy łączy cechy manicure hybrydowego i akrylowego Można go wykorzystać do przedłużania paznokci.

Pod względem efektów bardziej jednak przypomina hybrydę. Jego wielką zaletą jest to, że nie jest inwazyjny. Nie uszkadza struktury płytki. Tworzy tylko na jej powierzchni elegancką i wytrzymałą warstwę. Zawiera akryl  i witaminę D, E i A. Dzięki temu doskonale wzmacnia paznokcie. Manicure tytanowy możemy śmiało wybrać, gdy mamy wiotką i cienką płytkę paznokcia. Jest trwalszy od klasycznej hybrydy. Wytrzymuje nawet 4-5 tygodni. Wygląda bardzo naturalnie.

manicure tytanowy

Źródło zdjęcia: https://ladiosa.pl/576-manicure-tytanowy

W jaki sposób wykonuje się manicure tytanowy?

Przede wszystkim pamiętajmy, że nie używa się tutaj lampy UV. Dlatego jest zdecydowanie zdrowszy dla naszej skóry i paznokci. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. W ofercie możemy znaleźć nawet 300 różnych odcieni. Dlatego możemy poszaleć przy robieniu paznokci.

Przeprowadza się w kilku prostych krokach. Najpierw dokładnie odtłuszczamy paznokcie. Nie musimy ich polerować tak jak w przypadku manicure hybrydowego. W ten sposób nie uszkadzamy płytki paznokcia. Następnie nakładamy żel bazowy. Później wkładamy paznokcie do pudru zawierającego m.in. dwutlenek tytanu. Poczekajmy spokojnie, aż pyłek wyschnie pod wpływem powietrza. Po nałożeniu pierwszej warstwy powtarzamy tę samą czynność. Nie musimy się bać, że skórki wokół paznokci zmienią kolor. Puder sam się z nich zsypuje. Na koniec trzeba go pokryć top coatem. Dzięki temu mamy gwarancję, że efekty będą trwałe.

Jakie są największe zalety tytanowego manicure?

Przede wszystkim jest wytrzymały. Nie zarysuje się i nie popęka przez 4-5 tygodni. Wyróżnia się łatwą i szybką aplikacją. Składa się zaledwie z kilku kroków. Najpierw nakładamy na paznokcie witaminową bazę. Później zanurzamy dwa razy palce w pudrze. Następnie stosujemy top coat. Cały manicure zajmuje mniej niż godzinę.

Ponadto stosujemy nie tu lampy UV. Kolejną zaletą jest naturalny i estetyczny wygląd płytek, dzięki cienkiej warstwie. Taki manicure nie rujnuje paznokci, wręcz przeciwnie wzmacnia je i odżywia. Naturalna grubość paznokcia nie ulega zmianie. Wykorzystuje się tu produkty wegańskie, nietestowane na zwierzętach. Dlatego jesteśmy wrażliwe i zwracamy uwagę na ekologię, manicure tytanowy będzie dla nas idealną opcją. Jedyną jego wadą jest cena. Jeden kolor kosztuje około 100 zł, a dwa lub więcej około 150 zł.

Dodatkowe zalety manicure tytanowego

Zabieg jest bezzapachowy. Dlatego, jeśli do tej pory drażnił się Cię zapach podczas robienia manicure, nie musisz się już o to martwić. Jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży. Płytka wygląda naturalnie. Pamiętaj, by umówić się do specjalistki. Wtedy masz pewność, że nie uszkodzi paznokci.

Źródło: https://ladiosa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ