Dawno już pożegnaliśmy się ze stereotypem nieestetycznych i kiczowatych tipsów. Teraz mogą one stanowić piękne i klasyczne wykończenie kobiecych dłoni, dokładnie dopasowane do potrzeb właścicielki. Jednym z najważniejszych elementów podczas nakładania tipsów jest dobór odpowiedniego kleju. Czym kierować się przy kupnie?

Parametry użytkowe

Po pierwsze, nie powinno się do tipsów używać jakiegokolwiek innego kleju niż tego przeznaczonego do celów kosmetycznych. Stosowanie zwykłych klejów może skończyć się uszkodzeniem płytki bądź macierzy paznokcia a w efekcie trwałą deformacją płytki paznokciowej. Zwykły aceton (standardowo używany do ściągania tipsów) może w takim wypadku nie wystarczyć. To, jak silny klej wybierzemy będzie decydowało o trwałości samego manicure, ale także o łatwości zdejmowania tipsów.

Równie ważna jak trwałość i siła spojenia kleju jest szybkość jego wysychania. Ma to mniejsze znaczenie w przypadku profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych, ale jeśli próbujesz samodzielnie założyć tipsy, to być może lepiej będzie zdecydować się na nieco wolniej schnący klej, by dodatkowo nie utrudniać sobie aplikacji i nie spieszyć się nadmiernie. Pośpiech i nieumiejętne założenie tipsów może spowodować dostanie się pod paznokieć pęcherzyków powietrza, co zmniejszy trwałość manikiuru, ale może także stać się przyczyną infekcji i uszkodzenia naturalnego paznokcia.

Samodzielne zakładanie sztucznych paznokci będzie łatwiejsze jeśli kupimy klej z wygodnym aplikatorem. Nałożenie odpowiedniej ilości kleju znacząco poprawia końcowy efekt i przedłuża trwałość noszonych tipsów. Zbyt obficie nałożony klej może wyciec spod paznokcia zostawiając wyjątkowo nieestetyczne ślady, które dodatkowo są trudne do usunięcia. Najwygodniejszym aplikatorem jest pędzelek lub specjalna pipetka pozwalające w precyzyjny sposób kontrolować ilość nakładanego kleju. Istnieją także kleje w pisaku, którymi posługujemy się jak flamastrem, dostosowując siłę nacisku do potrzebnej ilości kleju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ