Na rynku występuje wiele typów aut, o różnych silnikach i mocy. Kluczowym czynnikiem przy ich wyborze może okazać się spalanie, czyli konsumpcja paliwa na 100 przejechanych kilometrów.

Odpowiedź na pytanie, jak obliczyć spalanie auta jest bardzo prosta.
W zależności od tego, czy auto posiada komputer pokładowy, spalanie możemy sprawdzić ręcznie, lub elektronicznie. To elektroniczne jednak ma pewien margines błędu.

W autach wyposażonych w komputer pokładowy spalanie obliczane jest automatycznie, więc aby je sprawdzić, wystarczy odszukać w komputerze odpowiednią pozycję i sprawdzić, jakie jest spalanie na danym przejechanym odcinku.

W wypadku aut bez komputera, najczęściej tych starszych, należy najpierw wyjeździć całe paliwo, następnie zatankować auto do pełna, sprawdzić, ile kilometrów przejedzie na pełnym baku, następnie policzyć, ile wychodzi na 100 kilometrów.
Żeby takie obliczenie było wartościowe, należy ten proces powtórzyć kilkakrotnie, najlepiej n a tej samej stacji benzynowe i przy tym samym dystrybutorze paliwa.

Niektórzy starają się przeprowadzić taki test na mniejsze ilości, niż pełny bak, nie ma to jednak sensu, ponieważ wyniki będą przekłamane.

Spalanie auta w obecnych czasach, gdy koszta benzyny, czy diesla są takie wysokie, to bardzo ważny aspekt, którym należy się kierować przy wyborze pojazdu.

Nie tylko wyposażenie ma znaczenie, spalanie jest bardzo często kluczowe, ponieważ to ono pozwala nam zaoszczędzić, bądź stracić pieniądze.

Przeciętnego zjadacza chleba nie stać na to, aby auto pobierało np. 15 litrów benzyny na 100 kilometrów, bardziej opłaca się kupić auto, które konsumuje około 5-6 litrów.

Niestety, takie auta są też trudniej dostępne, ze względu na popyt, jaki rządzi na rynku wtórnym aut osobowych.

Istnieje jeszcze opcja montażu instalacji gazowej w samochodzie, ale tylko w takim, który jest napędzany jednostką benzynową.

Instalacja gazowa, jest to jednak zupełnie osobny temat, na który można by napisać całkiem nowy, wyczerpujący artykuł.

Powodzenia na drodze i w wyborze auta!

www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ